lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

החלפת מקלדת למקבוק פרו

עודכן בתאריך: 06/05/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

לכל מחשב מקבוק מקלדת ולה מספר גדול של כפתורים לשימושים שונים. במקרה של תקלה אפילו רק באחד מהכפתורים נהיה בבעיה שתפריע לנו  בהמשך העבודה הרציפה עם המחשב. ברוב המקרים לא ניתן לתקן מקלדות ויהיה עלינו לבצע החלפה מלאה לכל המקלדת. במדריך הבא מענה לכל השאלות הקשורות להחלפת מקלדת למחשב אפל מקבוק פרו/אייר! הנושאים העיקריים שתמצאו במדריך זה הם: איך מחליפים מקלדת? איך מזהים תקלה במקלדת? כמה עולה החלפה? מהו הגורם לתקלה? במידה ויש לכם צורך בהחלפת מקלדת אנו מחליפים מקלדות לכל דגמי המקבוק כולל מקבוק אייר מקבוק פרו ועוד.... צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר


החלפת מקלדת למקבוק פרו

מהו הגורם לתקלה במקלדת של המקבוק פרו/אייר?

הגורם הנפוץ ביותר לתקלה במקבוק של אפל הוא נוזלים! מספיקה טיפה אחת של מים (או כל נוזל אחר) כדי לקלקל את המקלדת. אז אם המקבוק שלכם נרטב ויש לכם תקלה במקלדת תוכלו להיות בטוחים שהסיבה לכך היא הנוזלים. סיבה נוספת ושכיחה היא בלאי טבעי! ככל שהמחשב שלנו מזדקן כך יהיה סיכוי שהמקלדת תחדל מלפעול או תפעל חלקית.תקלה במקלדת יכולה להיות מקש בודד שאינו עובד, מספר מקשים שאינם עובדים ועד למקלדת שאינה מגיבה כלל.
המקבוק פרו/אייר שלי אינו נדלק איך זה קשור למקלדת?

בכל הדגמים של המקבוק כפתור ההדלקה מחובר אל המקלדת, במקרים בהם המקלדת אינה תקינה. המחשב לא ידלק היות וכפתור ההדלקה הוא חלק בלתי נפרד מהמקלדת. שימו לב! לא כל מקבוק שלא נדלק מעיד על בעיה במקלדת, לתקלה זו מספר גדול של גורמים, אך אם היתה לכם בעיה במקלדת לפני שהמחשב החליט שהוא לא נדלק יכול מאוד להיות שמדובר במקלדת לא תקינה. כדי שנוכל לדעת האם במקרה שכזה הבעיה היא המקלדת, יהיה עלינו לחבר אל המחשב מקלדת חדשה כדי להיות בטוחים!איך מחליפים מקלדת למקבוק פרו/אייר?

מדובר בפעולה סופר מסובכת (מצורף סרטון הסבר) המקלדת מחוברת אל גוף המחשב בכ-100 ברגים ובמקרים מסויימים עם ניטים. מעבר לכך כדי להגיע למצב בו אנחנו מחליפים מקלדת במקבוק יהיה עלינו לפרק את כל החלקים שבדך והם כוללים: המכסה התחתון של המחשב, את לוח האם, את הרמקולים, במקרים מסויימים גם את הסוללה שמודבקת ברוב המקבוקים, הדבר מסבך את ההחלפה עוד יותר. למרות הנאמר אם יש לכם ידע טכני תוכלו לבצע החלפה לבד לאחר שתרכשו כמה שיותר ידע אך לא הייתי ממליץ לבצע זאת לבד במקרים של מחשב חדש ויקר מאוד ואו חוסר מיומנות מתאימה.
צריכים שירות החלפת מקלדת למקבוק שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשרכמה עולה החלפה של מקלדת במקבוק פרו/אייר של אפל?

העלות הכללית שכוללת את כל הדגמים הקיימים היום בשוק היא: בין-350 ל-1200 שקלים (אל תתפסו אותי במילה המחיר כל הזמן משתנה) המחיר נקבע לפי עלות המקלדת בתוספת הזמן שיש להשקיע בהחלפה שלה. פקטור נוסף שמשפיע על העלות הוא גיל המחשב, ככל שהוא חדש יותר, כך המקלדת תהיה יקרה יותר. ההחלפה בדגמים של מקבוק אייר זולה יחסית להחלפה במקבוק פרו, הסיבה לכך נעוצה בהבדלי העלות של המקלדת.


תיקון מקלדת למקבוק פרו

איך תדעו שהמקלדת במקבוק פרו/אייר לא תקינה?

אז איך באמת נוכל לדעת שהתקלה היא במקלדת? ברוב המקרים אם מקש בודד אינו עובד או מספר גדול של מקשים, הסיבה לכך היא תקלה במקלדת. אך לא תמיד כך הדבר ישנם מקרים של מגע רופף בין הכבל של המקלדת אל לוח האם, הדבר גורם לאותה התופעה ובה מקשים מסויימים אינם עובדים... אז מה עושים במצב כזה? הדרך לפתרון התקלה היא ניקוי הכבל של המקלדת וחיבור מחדש בצורה מהודקת. אם התקלה נפתרה סימן שלא היתה בעיה במקלדת, אם עדיין יש בעיה הסיכוי מאוד גבוהה שהמקלדת שלכם אינה תקינה.
כמה זמן אורך תהליך ההחלפה של המקלדת?

כמו שצויין קודם תהליך ההחלפה הוא תהליך מורכב, לכן אם מסרתם את המחשב שלכם למעבדה למחשבי אפל יהיה עליכם להאזר בסבלנות. כדי לקבל את המחשב שלכם בחזרה אחרי החלפת מקלדת תחכו לפחות יום עסקים עד שלושה ימי עסקים. מה שמשפיע מאוד על זמן ההחלפה הוא זמינת המקלדת להחלפה, ישנם מקרים בהם יש לבצע הזמנה של מקלדת במשלוח מהיבואן מה שמעכב לרוב את עבודת ההחלפה!
טיפ קטן לפני סיום!

כדי לבדוק את כפתורי המקלדת ניתן לגשת לאתר הבא בו ניתן לבצע בדיקה ללא עלות לכל כפתורי המקלדת העיקריים לחצו כאן למעבר לאתר
(לחצו על האייקון של אפל בחלקה העליון של המקלדת לפני ביצוע הבדיקה)לסיכום:

המחשבים של אפל הינם מחשבים טובים אמינים ויקרים מאוד! אל תתפשרו בזמן שהמחשב שלכם עובר פעולה כירורגית של החלפת מקלדת, להגיע לידיים לא מיומנות! חשוב מאוד לפנות למעבדה מוכרת ועם שם טוב! היו זהירים עם המקלדת שלכם ובמיוחד מנוזלים כך תוכלו להבטיח את המשך הפעולה של המקלדת שלכם לשנים רבות. טיפ קטן לסיום: הבלאי המוגבר ברוב המקרים מגיע מלחיצות חזקות ואו חזקות מאוד במקשי המקלדת. שימו לב שאינכם לוחצים חזק מדי בזמן השימוש במקלדת שלכם!
סרטון הסבר על החלפת מקלדת של מקבוק פרו

צריכים שירות החלפת מקלדת למקבוק שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים