lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

מחשב אפל מקבוק לא נדלק

עודכן בתאריך: 30/04/2021
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים (since 1996)

במהלך עבודתי ב-20 השנים האחרונות במעבדה לתיקון מחשבים של אפל פגשתי לא מעט מחשבי מק שמסרבים להדלק מסיבות שונות ומשונות במדריך הבא נלמד מהם התקלות הנפוצות שגורמות למחשבי אפל הניידים לא להדלק, איך ניתן להמנע מראש ולשמור על המחשב איך ניתן להתגבר על התקלה ללא העזרה של טכנאי ועוד...
הגורם הנפוץ ביותר תקלה במטען של המחשב!

במקרים רבים המטען של המקבוק מתקלקל, זוהי הסיבה שהוא אינו נדלק במקרים רבים, לכן הדבר הראשון שיש לבדוק אם מחשב המקבוק שלכם אינו נדלק הוא את המטען. איך בודקים אם הבעיה במטען אתם בטח שואלים, התשובה לכך פשוטה מנסים עם מטען אחר שידוע לנו שהוא תקין ניתן לבצע זאת בחנות המחשבים הקרובה לביתכם או להשאיל מטען תקין מחבר.
קורוזיה ורטיבות ואפילו לחות איך זה קשור לזה שהמחשב לא נדלק?

רכיבי האלקטרוניקה של המחשב מולחמים על לוח ראשי שנקרא לוח אם, לוח זה רגיש מאוד לנוזלים ולחות, מספיקה טיפה אחת של נוזל כדי לעשות קצר בלוח האם של המקבוק, טיפה אחת תגרום למחשב להפסיק להדלק או לעבוד. כתבתי על זה מאמר שלם תלחצו כאן כדי לקרוא. דעו שאפילו אם המחשב שלכם לא נרטב בשום דרך, עיבוי של נוזלים באוויר יכול לייצר לחות בתוך המחשב, הלחות יוצרת קורוזיה וקצרים בלוח האם מה שגורם למחשב לא להדלק או להדלק חלקית לכן המנעו עד כמה שניתן מנוזלים בקרבת המחשב כדי למנוע תקלה בלוח האם וקורוזיה


מקבוק פרו לא נדלק

בלאי טבעי מה הקשר שלו למחשב מקבוק שלא נדלק?

לכל מכשיר חשמלי יש זמן תפוגה בו הוא יחדל לעבוד הדבר נגרם מבלאי טבעי של רכיבי האלקטרוניקה שלו, מספיק שרכיב אלקטרוני אחד לדוגמה טרנזיסטור יתקלקקל וכל המחשב יפסיק לעבוד למרות שהמחשב מכיל אלפי רכיבים אלקטרוניים מספיק שאחד מהם יעשה קצר או יתקלקקל כדי שהמחשב יפסיק לעבוד. לא צריך לרוץ לקנות חדש במצב כזה במעבדה שלנו ישנם כלים משוכללים שעוזרים לנו לאתר ולהחליף רכיבי אלקטרוניקה תקולים כדי להשיב את המחשב לעבודה תקינה גם על זה נכתב מאמר שלם בו אני מדבר על הנושא של תיקון לוח אם למחשב מקבוק פרו.
ישנם גם מקרים של מסך שבור במקבוק!

לא כולם מודעים לדבר אבל המסך של המקבוק שביר מאוד, שבר במסך יגרום לו להציג תמונה מטושטשת מאוד' אם בכלל כל מני כתמים שנראים כמו כתמי דיו שחורים וכו... במצב זה הדרך היחידה להחזיר את המחשב למצב עבודה היא החלפת המסך בחדש, לא ניתן לתקן מסך שנשבר בשום דרך מסך זה עשוי זכוכית בדיוק כמו המסכים בסמארטפונים ואין דרך אחרת מלבד החלפה מלאה. שימו לב המסך של המקבוק יקר מאוד ועלותו כולל עבודת ההחלפה היא כמעט חצי משווי המחשב לכן נהגו במשנה זהירות כדי שלא ישבר לכם בטעות.
סוללה לא תקינה ואו מקצרת!

סוללה תקולה יכולה לגרום לקצר וקצר ימנע מהמחשב להדלק, החלפת הסוללה ברוב המקרים תפתור את הבעיה. במקרים מסויימים הקצר שגרמה הסוללה יכול לקלקל עוד רכיבי מחשב בדרך שאותם נהיה חייבים להחליף כדי להחזיר את המקבוק לפעולה תקינה. שימו לב המקבוק פרו מספיק חכם כדי להתריע על תקלה בסוללה היו קשובים להודעות שמערכת ההפעלה מציגה לכם! ניתן גם ללחוץ על אייקון הסוללה כדי לבדוק מה מצבה. מחזורי הטעינה של סוללה יכול להעיד גם כן על המצב שלה ניתן לבדוק את זה בקלות מצורף סרטון שמראה כמה פעמים הסוללה הוטענה.


מקלדת לא תקינה ומקבוק שלא נדלק...

ישנם מקרים בהם המקלדת מתקלקלת מחדירת נוזל או מבלאי טבעי, בדגמים מסויימים כפתור ההדלקה נמצא על המקלדת, תקלה במקלדת תגרור בעיות בהדלקה היות וכפתור ההדלקה הינו חלק בלתי נפרד מהמקלדת. במקרה שכזה יהיה עלינו להחליף את המקלדת בחדשה כדי למנוע מראש מצב שכזה היו זהירים עם נוזלים בקרבת המחשב, יש להזהר גם מלחיצות חזקות על כפתורי המקלדת הדבר גורם לבלאי מוגבר של המקלדת במקבוק.
המקבוק לא נדלק? צריכים שירות תיקון למקבוק פרו שלכם ? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים