lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

7 טיפים חשובים לתחזוקת מחשבים ניידים

עודכן בתאריך: 15/5/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים

במהלך עבודתי כטכנאי מחשבים ניידים מזה 26 שנים נתקלתי בלא מעט מקרים שניתן היה למנוע אותם אם רק היה לכם את הידע שאני עומד לשתף אתכם עכשיו! קריאת המדריך תחסוך לכם תיקוני מחשב יקרים ותחסוך לכם לא מעט כסף מוכנים? קריאה נעימה!טיפ ראשון גיבוי מידע!

כולנו יודעים שהערך של המידע במחשב גבוהה מאוד וברוב המקרים שווה הרבה יותר מערך המחשב עצמו לכן שימו לב! בצעו גיבוי אחת לשבוע לפחות למידע היקר שלכם כדי למנוע אובדן מידע. נתקלנו במקרים רבים של אובדן מידע במהלך הזמן וכל זה נגרם מאי ההקפדה על ביצוע גיבוי שוטף. המידע שלנו במחשב הנייד מאוחסן על רכיב ששמו דיסק קשיח לא ניתן לחזות מתי רכיב זה יתקלקל ולכן עלינו לבצע את פעולת הגיבוי העתקת המידע היקר לנו אל התקן נוסף תבטיח שבכל מקרה של תקלה בדיסק הקשיח של המחשב יהיה לנו העתק נוסף.


תחזוקת מחשבים ניידים

טיפ שני מערכת הקירור של המחשב!

חשוב מאוד לתחזק מערכת זו אחת לחצי שנה לפחות הזנחה של מערכת הקירור של המחשב הנייד יכולה בקלות לגרום לתקלות חמורות במחשב עקב התחממות יתר התחממות יתר היא הגורם מספר אחד לתקלות במחשבים ניידים לכן ההמלצה שלנו בצעו טיפול אחת לחצי שנה במעבדה למחשבים ניידים.טיפ שלישי המקלדת של המחשב הנייד!

המקלדת בכל מחשב נייד רגישה מאוד לנוזלים אפילו טיפה אחת של נוזל כלשהו יכולה להרוס אותה לכן שימו לב אין לקרב נוזלים אל המחשב הנייד מדובר בתופעה של ממש נתקלנו בהמון מחשבים שהתקלקלו עקב חדירה של נוזלים אל המקלדת חשוב מאוד במידה והמחשב נרטב לנתק מיד כל מקור מתח כגון סוללה ומטען ולרוץ במהירות אל מעבדת המחשבים הקרובהטיפ רביעי המסך של המחשב הנייד!

המסך בכל מחשב נייד הוא מאוד שביר מסך זה עשוי זכוכוית בכל הניידים למרות שהוא עושה רושם כי הוא עשוי פלסטיק בגלל הציפוי שיש עליו הוא עשוי זכוכית וזכוכית כמו שכולנו יודעים מאוד שבירה לכן היו זהירים אין להרים את המחשב מהמסך העומס יכול לשבור אותו נתקלנו בהמון מקרים בהם סגרו על קצה המטען את המחשב והכמסך נשבר ישנם המון גורמים שיכולים לשבור את המסך לכן הקפידו לסגור את המחשב כשאינו בשימוש וגלו יתר זהירות כשאתם מעבירים אותו ממקום למקוםטיפ חמישי תחזוקת הסוללה!

סוללה של מחשב נייד היא אחד הרכיבים הרגישים יותר במחשב כדי שנשמור עליה בצורה מיטבית יהיה עלינו לדאוג לפעול לפי הכללים הבאים: אין לרוקן את הסוללה עד הסוף לעולם חשוב מאוד להקפיד שהסוללה תהיה עם לפחות 10% כח כדי למנוע גרימת נזק בלתי הפיך. במידה ואין לכם שימוש במחשב יהיה עליכם להטעין את הסוללה אחת לשבועיים סוללה "עומדת" בדיוק כמו עם המצבר של הרכב נהרסת בקלות לכן הקפידו למלא את הסוללה לפחות אחת לשבועיים כשאין שימוש במחשב.
 
איך לשמור על מחשב נייד

טיפ שישי שקע הטעינה במחשב הנייד!

כן כן החיבור הקטנציק הזה שאיליו מחברים את המטען שקע הטעינה של המחשב הנייד הוא מלך התקלות במחשבים ניידים הוא כל כך עדין שכל משיכה מהירה של כבל הטעינה בטעות יגרום לו לשבר לכן היו זהירים אל תשאירו את הכבל שמתחבר אל המחשב במקום בו יוכלו להתקל בו. המלצה נסםפת היא לבצע טעינה בלילה כדי להשתמש ביום ללא חיבור הכבל אל המחשב הקפדה של כללים אלו תשמור על שקע הטעינה שלכם ותמנע ממכם תקלותטיפ שביעי ואחרון חיבורי ה-usb במחשב הנייד!

חיבורים אלו נוטים להשבר ביתר קלות והגורם לכך הוא ככה: חיברתם דיסק און קי אל המחשב ובטעות מישהו נתקל בו בחוזקה זהו הגורם השכיח ביותר לשברים בשקעי ה-usb במחשבים ניידים אז ככה כדי למנוע תקלות מסוג זה שימו לב איל להשאיר התקנים מחוברים אל שקעי ה-usb בזמן שאין בהם שימוש כל לחץ על ההתקנים המחוברים יגרום לשבר
לסיכום:
יש לבצע תחזוקה שוטפת למחשב הנייד כדי למנוע תקלות מראש, הקפדה על תחזוקה תחסוך לכם מאות שקלים בשנה על עלויות תיקונים ותחסוך לכם לא מעט עוגמת נפש מאובדן מידע וכו... רוב משתמשי המחשב נוטים להמעיט במשקל של תחזוקה נכונה למחשב או מתוך עצלות או מחוסר בזמן התשלום על כך מגיע בצורה של תקלות גדולות במחשב לכן הקפידו על תחזוק ותחסכו לא מעט


צריכים שירות תחזוקה למחשב הנייד שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
  מאמר בנושא החלפת כרטיס מסך למחשב נייד                מאמר בנושא רעש מאווררים             החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
    החלפת כרטיס מסך למחשב נייד                              רעש מאווררים                       החלפת דיסק קשיח למחשב נייד
שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                               תיקון אייפד מאמר           תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר
    שחזור מידע מכרטיס זיכרון                                     תיקון אייפד                            תיקון לוח אם של מחשב נייח
       החלפת שקע טעינה לטאבלט                          החלפת ספק כח למחשב                       החלפת צורב למחשב נייד
       החלפת שקע טעינה לטאבלט                    החלפת ספק כח למחשב נייח               החלפת כונן דיסקים למחשב נייד
טואול - בניית אתרים