lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

6 התוכנות הכי שימושיות לטכנאי מחשבים


עודכן בתאריך: 07/12/2018
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)
אתם בטח תסכימו איתי שכל טכנאי מחשבים צריך אוסף של תוכנות טובות לשלל שימושים, במהלך עבודתי כטכנאי מחשבים מזה 22 שנים, נתקלתי בהמון תוכנות מחשב טובות במאמר הבא אתן לכם את 6 התוכנות הכי טובות שנתקלתי בהן במהלך השנים התוכנות טובות מאוד לתיקון וגם לבדיקת ביצועי המחשב והם בחינם
driver booster (יש גירסה חינמית והיא מספיקה אין צורך לרכוש תוכנה מלאה)
תוכנה להתקנת מנהלי התקנים (דרייברים) התוכנה מזהה את החומרה של המחשב אוטומטית ומעדכנת כל דרייבר חסר או לא מעודכן בעבר כשלא היו תוכנות מסוג זה היינו מתקינים ידנית את מנהלי ההתקנים אחד אחד זו היתה פעולה מתישה כל דרייבר שהיה חסר למחשב היינו צריכים להוריד דרך האינטרנט. היום כשיש תוכנות כמו driver booster אין צורך לשבור את הראש התוכנה עושה עבורנו את כל העבודה הקשה.

תוכנה להתקנת דרייברים


hirens boot cd (להורדה בחינם)
אוסף של תוכנות שניתן להפעיל בכל מחשב ללא מערכת הפעלה, ישירות ממצב דוס, בין התוכנות תמצאו תוכנות להעתקת דיסקים קשיחים במלואם מה שנקרא בשפה המקצועית clone, ניתן למצוא תוכנות לפריצת סיסמאות במערכת ההפעלה חלונות (שימושי אם מישהו שכח את סיסמת הכניסה שלו) כלים לאבחון חומרה בדיקת דיסק קשיח, בדיקת זיכרון ראם , מיני חלונות xp כדי לבדוק את תקינות המחשב אם הוא אינו מעלה את מערכת ההפעלה, בהחלט מדובר בכלי מעולה לכל טכנאי או חובב מחשבים יש בו עוד המון כלים מלבד העיקריים שציינתי כאן.

hirens boot cd


cpuz (תוכנה חינמית)תוכנה לזיהוי חומרה במחשב
תוכנה מעולה שתעזור לכם לדעת הכל על חומרת המחשב שלכם, איזה מעבד יש לכם, כמה זיכרון ראם, דגם לוח האם פרטי כרטיס המסך של המחשב, מהירות השעון של המעבד בזמן אמת, שימוש במשאבי המחשב בזמן אמת ועוד תוכנה זו היא עזרה גדולה מאוד כשלא רוצים לפרק את המחשב כדי לבדוק אילו רכיבים מותקנים בו. זיהוי רכיבי החומרה במחשב נועדה כדי לאפשר לנו להתאים להם מנהלי התקנים (דרייברים) אם התוכנות האוטומטיות לא הצליחו לזהות באופן אוטומטי.

cpuz


speed fan (תוכנה חינמית)
תוכנה שעוזרת לנטר את תקינות המאוררים במחשב ע"י הצגת טמפרטורות של כל רכיבי המחשב, בעזרת התוכנה ניתן למצוא רכיבי מחשב אשר סובלים מהתחממות יתר, הרכיבים אותם התוכנה בודקת הינם: דיסק קשיח, מעבד, כרטיס מסך וגם טמפרטורה כללית של המחשב, מתי משתמשים בתוכנה הזו? בדרך כלל כשלא יודעים מה גורם למחשב להתנהגות מוזרה כגון: איטיות, כיבוי באמצע העבודה ללא התראה מוקדמת , התחממות יתר וכו.

speed fan


אנטי וירוס (יש כאלו בתשלום ויש גם בחינם)
בארגז הכלים הוירטואלי של כל טכנאי תמיד יהיה אנטי וירוס חזק ועוצמתי כדי לבצע ניקוי וירוסים ממחשבים נגועים, ישנם סוגים רבים של תוכנות אנטי וירוס וכל טכנאי מחשבים מעדיף תוכנה אחרת וגם ישבע לכם שהיא הכי טובה (-: בכל מקרה תוכנת אנטי וירוס טובה היא חובה בכל אוסף תוכנות של טכנאי מחשבים.

antivirus


hard disk sentinel
תוכנה טובה מאוד לבדיקה של דיסקים קשיחים בין האבחנות של התוכנה תוכלו למצוא את מצב הבריאות של הדיסק באחוזים מ-1 ל-100 מצב מלא של הדיסק כולל שגיאות, סקטורים פגומים, בלוקים פגומים, התוכנה יודעת לנטר גם דיסקים קשיחים מכניים וגם דיסקים קשיחים solid state drive דיסקים חדישים מסוג ssd ניתן להתקין את התוכנה בכל מחשב כדי לנטר את מצב הדיסק הקשיח בזמן אמת ולמנוע אובדן מידע. התוכנה הינה בתשלום אבל ניתן להוריד גרסה חינמית בה ניתן להשתמש בכל האופציות של התוכנה רק שיש איזשהו חלון כשמפעילים אותה שמסתיר את התוכנה ל-20 שניות לערך אחלה תוכנה מומלץ מאוד.

hard disk sentinel


לסיכום

לכל טכנאי שלל תוכנות שעוזרות לו בעבודה מול מחשבים, מה שצויין במאמר זה הוא התוכנות העיקריות למרות שיש המון תוכנות התוכנות שמצויינות במאמר ברובן מיועדות לניטור חלק כלשהו במחשב או כמה חלקים.
סרטון קצר שמסביר איך להוריד להתקין ולהשתמש בהתוכנה cpuz
סרטון קצר שמסביר איך להוריד להתקין ולהשתמש בהתוכנה
driver booster
סרטון קצר שמסביר איך להוריד להתקין ולהשתמש בהתוכנה speed fan


צריכים שירות מטכנאי מקצועי בירושלים עד הבית? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים