lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

תיקון מחשב איטי

עודכן בתאריך:14/8/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

מאמר בנושא תיקון מחשב איטי מאמר זה פונה גם למחשבים ניידים וגם לנייחים כל אחד מאיתנו נתקל במחשב איטי, אם זה בעבודה או בכל מקום אחר. מחשב שעובד לאט יכול לתסכל את המשתמש מאוד! במדריך הבא נעבור על הסיבות שגורמות למחשבים להיות איטיים ואיך ניתן למנוע תופעה זו ולתקן לבד את המחשב.

מחשב איטי

תיקון מחשב איטי

תיקון מחשב איטי מתבצע בכמה דרכים עליהם נפרט במדריך הבא, לכל מחשב תהיה תקלה שונה שתגרום לו לעבוד לאט. כדי לבצע תיקון למחשב איטי יהיה עלינו לעבור את כל השלבים בהם נבחן את רכיבי המחשב השונים ובכך נוכל לאתר את צוואר הבקבוק, מאמר זה פונה למחשבים שאנו יודעים מראש כי עבדו מהר יותר והפכו לאיטיים ואו למחשבים מיושנים בהם נבצע שדרוג כדי להגיע לתוצאה של מחשב מהיר יותר.
מה גורם למחשב להיות איטי?

סיבות רבות גורמות למחשבים לעבוד לאט במקרים רבים המחשב יהיה מיושן מאוד ולכן יעבוד לאט בעוד שבמקרים אחרים התופעה של עבודה איטית תופיע במחשבים חדשים, אז מה גורם למחשב חדש שאמור לעבוד מהר לעבוד לאט? נתחיל מהנושא של וירוסים אחת התופעות הכי מוכרות! לאחר חדירת וירוס אל המחשב היא איטיות עבודה, המחשב שחדר אליו הוירוס עובד לאט ואפילו לאט מאוד כי זה מה שחלק מהוירוסים נועדו לעשות לגרום לבעיות במחשב. בעיות במערכת הקירור של המחשב יכולות לגרום לאיטיות גם כן סתימת מאווררים מאבק מאווררים שלא עובדים או עובדים חלקית גורמים להתחממות יתר של רכיבי המחשב ועכב כך לאיטיות נוראית , חוסר מקום בדיסק הקשיח היא גם סיבה טובה לאיטיות  , חוסר בזיכרון ram שהוא זיכרון העבודה של המחשב יגרום לאיטיות גם כן ניתן לפתור זאת ע"י הוספת זיכרון עבודה זה לכמות גדולה ממה שקיים במחשב.
איך גורמים למחשב להיות מהיר יותר?

נתחיל מזה שיש לסרוק את המחשב לוירוסים ורוגלות על בסיס שבועי כדי להבטיח שהמחשב נקי מכל מני טפילים , לאחר מכן נבדוק את מערכת הקירור של המחשב לסתימות אבק מאווררים מקולקלים וכו , יש לוודא שמותקן מספיק זיכרון עבודה שהוא זיכרון ה-ram של המחשב (מצורף סירטון שמתאר את תהליך הבדיקה) יש לוודא שיש לנו מספיק מקום אחסון על הדיסק הקשיח ניתן מפעם לפעם לרענן את המחשב ע"י פירמוט והתקנה מחדש של כל התוכנות ,איחוי הדיסק הקשיח ישפר ביצועים בצורה מרשימה גם כן. ניתן לשדרג את הדיסק הקשיח לכונן מסוג ssd שהוא מהיר מאוד ביחס לדיסקים הקשיחים הישנים ויהפוך כל מחשב עצל למכונת עבודה משומנת.
שדרוג הכונן הקשיח לכונן ssd
אחד הדברים שיהפכו את המחשב שלכם למהיר מאוד, אפילו אם הוא ישן ואפילו מאוד ישן עד 8 שנים הדיסקים הקשיחים שמגיעים בטכנולוגיה חדשה הינם מהירים עד פי 20 מהדיסקים שהיו במחשבים עד היום, שדרוג מחשב נייד או נייח אפשרי עם כוננים אלו המחירים כיום אינם יקרים ושווים כל שקל. מאוד מומלץ לבצע שדרוג ואם יש לכם שאלות בנושא אתם מוזמנים להתייעץ איתנו.


מחשב עובד לאט

מחשב ישן עובד לאט מה לעשות?

אם ביצענו את כל הפעולות שמופיעות בסעיף הקודם והמחשב עדיין איטי כנראה שהוא איטי עקב היותו ישן ואינו מתאים לדרישות של ימינו מה שניתן לעשות במצב זה זה שדרוג למחשב הישן פעולה זו תגרום למחשב הישן לתפקד הרבה יותר טוב, מהו שדרוג? שדרוג הוא תהליך בו מחליפים רכיבי מפתח ברכיבים חדשים במחשב הישן כגון מעבד ,לוח אם, זיכרון, וכו.. רכיבים אלו יהפכו את המחשב למהיר, פעולה זו תחסוך לכם קניית מחשב חדש במקרה זו יוחלפו מספר חלקים חשובים למהירות המחשב בלבד תיקון מחשב איטי ע"י שדרוג מתבצע על ידי טכנאי מחשבים מיומן ומקצועי אל תנסו זאת בבית לבד אם אין לכם ידע בתחום מדובר בפעולה מורכבת.

זיכרון ram ולמה הוא חשוב למהירות המחשב
זיכרון ה-ram הוא אחד החלקים החשובים בכל מערכת מחשב ויש לו קשר ישיר למהירות העבודה של כל מחשב גם נייד וגם נייח זיכרון זה מאחסן בתוכו את כל התוכנות שעובדות ברקע וגם את התוכנות שאנו עובדים איתם ברגע זה. ככל שיש לנו יותר מזיכרון זה כך המחשב יעבוד מהר יותר וגם נוכל לפתוח מספר גדול יותר של ישומים במקביל, בכל מחשב ניתן לשדרג עד מגבלה מסויימת שלוח האם של המחשב יכול לתמוך בה, זיכרון ה-ram אינו זיכרון כמו הדיסק הקשיח אשר מאחסן עבורינו קבצים זהו זיכרון "נדיף" אשר מהיר עשרות מונים מהדיסק הקשיח ואחראי לאחסן ישומים בהם אנו משתמשים באופן זמני בלבד ובצורה המהירה ביותר, אם המחשב שלכם מגיב לאט לאחר שאתם פותחים מספר מסויים של ישומים יש סיכוי טוב שאתם צריכים להגדיל את זיכרון ה-ram של המחשב שלכם.
איך מנקים את מערכת הקירור של המחשב?

אם אין ידע במחשבים לא מומלץ לפתוח את המחשב הנייח או הנייד לבד הנזק שיכול להגרם מחוסר הניסיון יעלה על מחיר השירות שגובה טכנאי מחשבים במקרה של ניקוי מערכת קירור וחבל, אם בכל זאת יש לכם ידע בפירוק המחשב ניתן לפתוח את המחשב ולנקות את כל המאווררים מלכלוך אבק שיערות וכו.. יש לוודא שהמאווררים מסתובבים בצורה תקינה ניתן לבדוק את מהירות הסיבוב דרך ה-bios של המחשב מומלץ להחליף משחה טרמית אחת לשנה ואו כשהיא מתקשה.


תיקון מחשב איטי

מהי המשחה הטרמית ומה תפקידה?

המשחה הטרמית אחראית על סילוק החום של המעבד אל צלעות הקירור של המעבד משחה זו נוטה להתקשות ולאבד את התכונות שלה עם הזמן כמו שצויין קודם מחשב שמתחמם יתר על המידה יעבוד לאט , וודאו שאתם משתמשים במשחה טרמית מאיכות טובה יש לבדוק את תקינות המשחה אחת לכמה חודשים זכרו מערכת הקירור של המחשב חשובה מאוד לתקינות חלקיו בצעו בדיקה תקופתית למערכת זו כדי לקבל מחשב מהיר ובריא חלק חשוב מתיקון מחשב איטי יהיה בדיקת המשחה הטרמית כדי לוודא כי היא במצב טוב ולא איבדה את התכונות שלה או התקשתה.
איך נמנע חדירת וירוס אל המחשב?

במקרה זה חשוב מאוד להתקין אנטיוירוס חזק וכמובן בתשלום כי הרי כסף לא טועה תוכנות אנטיוירוס שמסופקות בחינם אינם מספיקות להגן על המחשב והמידע היקר שלנו לכן חשוב מאוד לבחור תוכנה חזקה ואיכותית עם המלצות , רוב תוכנות האנטיוירוס מעדכנות את עצמן בצורה אוטמטית בכל זאת יש לבדוק אחת לשבוע לעדכונים חדשים נגד וירוסים ואיומים חדשים פעולה זו תבטיח את המחשב והקבצים שמאוחסנים עליו כשבוחרים תוכנת אנטיוירוס יש לוודא שהיא מוכנה נגד רוגלות גם כן.


צריכים תיקון מקצועי למחשב שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנוסרטון קצר שמראה איך לבדוק מחשב שעובד לאט כדי לתקן אותו

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


מאמר זה נכתב ע"י  א.א פרוטק תיקון מחשבים ניידים סלולאר ושחזור מידע ושירות טכנאי מחשבים בירושלים לבית הלקוח

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך


         

 מאמר העוסק בהחלפת מסך לטאבלט      מאמר העוסק במחשב נייד שלא נדלק כלל

 
טואול - בניית אתרים