lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

החלפת שקע טעינה למחשב נייד 

 עודכן בתאריך: 29/8/2020
מאמר העוסק בשקע טעינה למחשב נייד נכתב ע"י פרוטק מחשבים ירושלים
 
לכל מחשב נייד שקע טעינה דרכו המחשב מקבל מתח, המתח החשמלי מטעין את הסוללה כדי שנוכל לעבוד עם המחשב בניידות במקרים בהם הסוללה לא עובדת ניתן להשתמש במחשב ישירות עם החשמל ללא סוללה בכל סוגי המחשבים ואין בעיה לעשות זאת זה לא פוגע במחשב בשום צורה, בעיות בשקע הטעינה יגרמו לכך שלא נוכל לעבוד עם המחשב ועל בעיות אלה נפרט במדריך הבא. תקלה בשקע הטעינה יכולה לגרום לנזקים גדולים יותר במחשב הנייד גם על בעיה זו נפרט בהרחבה.מה גורם לתקלה בשקע הטעינה?

שבר בשקע הטעינה יכול להיגרם ממשיכה של כבל המטען בחוזקה מה שקורה בדרך כלל כשנתקלים בכבל בטעות, שבר בשקע הטעינה למחשב הנייד יכול להיגרם גם כשמשחקים עם פלג המטען בשקע, שבר  יחייב אותנו לבצע במעבדה מקצועית תיקון שקע טעינה למחשב הנייד. בדרך כלל נוצר מצב של חוסר מגע בנקודות מסוימות של השקע, במקום לגשת ולתקן רוב משתמשי המחשב פשוט משחקים עם הפלג של המטען כדי למצוא אחיזה וטעינה משחק זה יכול לגרום לקצר ולהחמיר את התקלה בשקע הטעינה ההמלצה שלנו במצב שכזה של חוסר מגע היא לגשת למעבדה לתיקון התקלה כדי למנוע נזק חמור יותר למחשב עקב קצרים ועוד.. חיבור המטען לשקע שיש בו שבר או בעיות מגע, יכול לקלקל את לוח האם של המחשב שלכם, זהו החלק הכי יקר לתיקון במחשב הנייד.

          פלג טעינה למחשב נייד
איך מתאימים שקע טעינה למחשב נייד?

לכל מחשב נייד שקע טעינה יחודי לו שניתן להתאים לפי החברה המייצרת שלו וכמובן לפי הדגם, במחשבים  ניידים מסוימים השקע מולחם על לוח האם ויהיה עלינו לבצע הלחמה מורכבת בכדי להחליף אותו, במחשבים ניידים אחרים יש שקע טעינה המתחבר בכבל אל לוח האם ואין צורך בהלחמה כלל בכל מקרה התאמת שקע טעינה למחשב הנייד אינה פעולה פשוטה מאחר ולכל מחשב שקע טעינה יחודי לו ולא ניתן להעביר ממחשבים אחרים את השקע לרוב מחשבים הניידים חלקי חילוף המתאימים להם ורק להם בשונה ממחשבים נייחים שם כל החלקים מתאימים לרוב ממחשב למחשב לכל יצרנית של מחשבים ניידים לדוגמא: דל, לנובו, אסוס יש תתי דגמים המיוצרים דרכה, לכל דגם מחשב ישנם חלקים המתאימים לו ורק לו לכן חייב להזמין חלקי חילוף המתאימים לדגם המחשב וליצרן המחשב כדי לבצע החלפה של שקע הטעינה בכל מחשב נייד.
איך נדע אם השקע שלנו מקולקל?
ישנם מספר סימנים לשקע טעינה תקול והם: המחשב נדלק ועובד אך לא מטעין את הסוללה, המחשב לא נדלק בכלל, שבר בשקע הטעינה שניתן לראות, פעם מטעין ופעם המחשבנדלק ומתכבה בפתאומיות לא מצב זה מעיד של בעיה במגעים של שקע הטעינה ואו שבר, שימו לב חלק מהסימטומים יכולים להעיד על מטען לא תקין כדי להיות בטוחים שהבעיה בשקע הטעינה יהיה עליכם לחבר מטען חדש כדי לוודא שהבעיה אינה מהמטען.טיפים לשמירה על שקע הטעינה של המחשב הנייד:

1)לא להשאיר את כבל הטעינה מסתובב בבית בצורה שיוכלו להיתקל בו ולגרום לנזק בשקע הטעינה
2)ברגע שיש בעיות מגע עם שקע הטעינה יש לפנות למעבדה למחשבים ניידים שתתקן עבורנו את התקלה לפני שהמצב יחמיר
3)מומלץ להשתמש במטען מקורי עבור המחשב הנייד כדי למנוע נזק
4)אין לזלזל בבעיית מגע בשקע הטעינה מצב זה יכול לגרום להתחממות ואפילו למצב של דליקה ואו קלקול לוח האם של המחשב הנייד
ישנם מחשבים ניידים בהם שקע הטעינה שביר יותר
שימו לב ישנם מספר רב של דגמים בהם ידוע שהשקע שביר מאוד ונשבר בקלות רבה לכן יש לתת תשומת לב לנושא כדי למנוע שבריםזה לא ממש משנה אם המחשב שלכם הוא מחשב בו מותקן שקע שביר או לא בכל מקרה משיכה של כבל המטען בזמן שהוא מחובר יגרום לבעיות ולשברים בשקע הטעינה לכן היו זהירים לא נציין כאן אילו מחשבים סובלים מבעיות בשקע הטעינה אך בכל מקרה בו השקע קטן ועדין יהיה עליכן לנהוג במשנה זהירות כדי למנוע שבר מראש בכל מקרה של שבר המנעו משימוש במחשב תקלה זו ניתנת לתיקון ברוב המקרים ועלותה אינה גבוהה מאוד.


שקע טעינה למחשב נייד
כמה זה עולה לי?
ברוב המחשבים המחיר נע בין 250-450 שקלים ישנם מחשבים שזה יהיה זול יותר, וכאלו שבהם ההחלפה תהיה יקרה יותר, ישנו הבדל גם בזמן התיקון! במחשבים מסויימים התיקון יהיה מהיר מאוד ויהיו כאלו שהפעולה של ההחלפה תארך זמן ארוך יותר. מה שמשפיע על זמן התיקון זה מורכבות הפירוק של המחשב והאם צריך לבצע פעולה מורכבת של הלחמת השקע ללוח האם של המחשב הנייד, אך ברוב המקרים ניתן לקבל את המחשב מתוקן באותו היום בו מסרתם אותו למעבדה, במיוחד אצלנו ניתן לקבל שירות זה מהיום להיוםיש לנו מלאי של כל סוגי שקעי הטעינה לכל סוגי המחשבים הניידים ובמחירים משתלמים.האם ניתן להחליף שקע טעינה לבד?
אם יש לכם ידע ואתם יודעים איך לפרק את המחשב הנייד שלכם זה אפשרי במקרה הבא: שקע הטעינה אינו מולחם אל לוח האם או לוח אחר. בכל המקרים האחרים יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להלחים שקע טעינה חדש ללא כלים של מעבדה הסיבה לכך פשוטה שקע הטעינה במחשבים מסויימים מולחם אל לוח האם או אל לוח מקשר עם מספר נקודות הלחמה ולא ניתן להתיך אותם במקביל עם מלחם ביתי רגיל במעבדה מבצעים זאת עם אקדח אויר חם וגם שזה מתבצע במעבדה ישנם רכיבי אלקטרוניקה שיכולים לצאת ממקומם בזמן ההלחמה דרושה מיומנות מיוחדת כדי להתיך את הלחמות שקע הטעינה מבלי לפגוע ברכיבי האלקטרוניקה הסמוכים לו.לסיכום:
שקע הטעינה במחשב הנייד הינו חלק רגיש ויש לנהוג במשנה זהירות ולשמור עליו, במידה ויש בו תקלה כלשהי של מגע או כל דבר אחר
יש לפנות למעבדה מקצועית למחשבים ניידים שתתקן עבורנו את התקלה לפני שתחמיר ותעלה לנו ביוקר. לתקן לבד לא מומלץ אם אין לכם נסיון קודם עם מחשבים ניידים צריכים החלפת שקע טעינה במחיר הכי זול בארץ? צרו אתנו קשר עוד היום לצעת מחיר מנצחת.

סרטון הסבר על שקע הטעינה במחשב ניידצריכים שירות החלפת שקע טעינה למחשב הנייד שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים