lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

שדרוג מחשב נייד לדיסק ssdעודכן בתאריך: 29.12.18
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים מעבדת מומחים לתיקון מחשבים ניידים (since 1996)
עם חלוף השנים נוסף לעולם המחשבים שלנו חבר חדש והוא דיסק הקשיח מסוג ssd, כונן זה עדיין אינו נפוץ במחשבים של היום עקב מחירו הגבוה ועקב היותו מוצר חדש בעולם המחשבים וכמו כל מוצר חדש הוא יקר מאוד בהתחלה עד שהופך למוצר צריכה שמופיע בכל מחשב נייד, כונן ssd מהיר בהרבה מהדיסקים הקשיחים שהכרנו עד היום בנוסף לכך אינו מכני כמו בטכנולוגיה הנפוצה היום ועשוי צ`יפים של זיכרון בדיוק כמו הצ`יפים שנמצאים בדיסק און קי שלכם כתבתי על זה מאמר שחזור מידע מדיסק און קי אם תרצו להעשיר את הידע שלכם, כונן ה-ssd הינו דיגיטלי לחלוטין ואינו מכיל חלקים נעים מה שתורם לאמינותו בנוסף לשיפור במהירות הכתיבה\קריאה, במאמר הבא נדבר על שדרוג דיסק קשיח למחשב נייד לדיסק קשיח ssd או במילים אחרות כל מה שרציתם לדעת על שדרוג מחשב נייד לכונן ssd.

                                                             שדרוג דיסק קשיח ל-ssd
למה בכלל לשדרג לכונן קשיח ssd?
הסיבה העיקרית הינה שיפור בביצועי המחשב מהירות הכוננים החדשים תשפר באת ביצועי המחשב גם אם הינו מחשב ישן ותגרום לו לעבוד מהר יותר והרבה יותר מהר, חסרון אחד לכוננים אלו והוא זמני לחלוטין מדובר ביחס אחסון למחיר וזה ישתנה עם הזמן מה הכוונה? לדוגמה דיסק קשיח ssd עם נפח אחסון של 128 גיגה עולה כיום כ 200 שקלים בזמן שתוכלו לרכוש דיסק קשיח מכני בנפח של 500 גיגה במחיר כמעט זהה למרות חסרון זה אם אנו רוצים שהמחשב שלנו יציג ביצועים גבוהים יותר יהיה עלינו לשדרג אגב לא חייב לוותר על הכונן הקיים במחשב ניתן להוסיף את כונן הssd ככונן נוסף לדיסק הקשיח הקיים ע"יביטול כונן התקליטורים שהשימוש בו הולך ופוחת עם השנים מצורפת תמונה של מארז שכזה שניתן בעזרתו להחליף את כונן הדיסקים בכונן ssd.
.


איך מתבצע שדרוג מחשב נייד לכונן ssd?
השדרוג מתבצע בצורה של החלפה או הוספה של כונן ה-ssd למחשב מה שחשוב מאוד לעשות עם ביצוע ההחלפה הפיזית של הכונן הוא התקנת מערכת ההפעלה ויתר התוכנות על הדיסק הקשיח מסוג ssd כדי לקבל ביצועים טובים יותר מהמחשב שלנו כל התוכנות צריכות להיות על הכונן החדש, ישנם כונני אס אס די מהירים יותר ומחירם בהתאם לא רק נפח האחסון קובע את המחיר למרו זאת גם הכוננים הזולים יותר משפרים את ביצועי המחשב משמעותית, אז איך מתבצע השדרוג אתם שואלים? כמו שצויין קודם מחליפים או מוסיפים את הכונן למחשב מתקינים עליו את כל התוכנות החשובות ובכך הסתיים השדרוג נשמע פשוט לא? לא ממש למי שאין ידע במחשבים מומלץ שיפנה לשירות תיקון מחשבים ניידים כדי שיבצעו עבורו את הפעולה.
מה עוד יש לדעת על השדרוג?
מאוד חשוב לדעת שכונני ה אס אס די מכילים נפחים נמוכים לאחסון מידע במחירים הנמוכים, כונן ssd עם נפח גדול כגון 512 גיגה הינו כונן יקר לימנו ועולה לערך 1000 שקלים לכן מה שניתן לעשות כדי להנות מהטכנולוגיה החדשה זה לקנות כונן אס אס די עם נפח אחסון נמוך כמו 128 גיגה לדוגמה ולאחסן את המידע שלנו על גבי הדיסק הקשיח הישן או ככונן חיצוני או ככונן נוסף בתוך המחשב כך נוכל להנות ממחשב מהיר יותר וגם עם נפח אחסון נוסף כמו שצויין קודם תפקידו של הכונן החדש להפוך את המחשב שלנו למהיר יותר ע"י הרצת כל התוכנות כמו מערכת ההפעלה ויתר התוכנות מלבד זאת אין לנו צורך לאחסן עליו מידע כגון שירים סרטים וכו למרות שניתן לעשות זאת מערכת ההפעלה בתוספת תוכנות כמו office אנטי וירוס וכו לא ימלאו את הדיסק החדש ושוקלות בערך 30 גיגה ביחד מה שיותיר לנו עוד מקום לאחסן עליו מספר לא מבוטל של קבצים ותוכנות אם מדובר בכונן של 128 גיגה.
כמה זמן לוקח התהליך של שדרוג?
כל התהליך לוקח בדרך כלל ללא גיבוי כשעתיים בממוצע התהליך כולל התקנה פיזית של הדיסק הקשיח במחשב הנייד ולאחר מכן התקנה של כל התוכנות הדרושות כדי לעבוד עם המחשב באופן שוטף תוכנות כמו windows אנטיוירוס office דרייברים ועוד.. לאחר מכן ניתן להתקין כל תוכנה בה יש לנו שימוש בקלות רבה וללא צורך בטכנאי מחשבים ניידים.
דוגמה להבדלי מהירות בין כוננים קשיחים!
עם כונן ssd ה-windows עולה בערך ב-30 שניות בממוצע עם כונן קשיח רגיל הפעולה אורכת כ-דקה וחצי בממוצע מדובר פה בממוצע רק כדי להמחיש את הבדלי המהירותכמובן שיש כונני ssd מהירים יותר שיבצעו את הפעולה במהירות גבוה יותר 
לסיכום 
שדרוג לכונן אס אס די הוא מומלץ מאוד פעולה זו תעניק זריקת מרץ למחשב שלכם גם אם הוא ישן וגם אם הוא מחשב חדש צריכים שדרוג מקצועי לדיסק ssd במחשב הנייד שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
טואול - בניית אתרים