lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

תיקון צירים למחשב נייד - החלפת צירים למחשב נייד

 


 
עודכן בתאריך: 1/06/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)
 

צריכים שירות החלפת צירים למחשב שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום (שירות בפריסה ארצית) בלחיצה על צור קשר
לכל מחשב נייד צירים המחברים בין המחשב למסך של המחשב הנייד, צירים אלו מאוד עדינים ויכולים להישבר ממכה בלאי ומסיבות רבות. לכל מחשב נייד צירים מיוחדים המתאימים לו לפי החברה המייצרת אותו ולפי הדגם שלו לכן יהיה עלינו להתאים את הצירים לדגם המחשב וליצרן המחשב. בכדי לבצע
החלפת צירים למחשב נייד יש צורך בפירוק המחשב הנייד עד למצב בו נוכל להחליף את הצירים. מפרקים כמעט את כל חלקי המחשב ומחליפים את הצירים בחדשים. מדובר בתיקון שלוקח לא מעט זמן! במקרים מסוימים כשנשברים לנו הצירים, חלקים חשובים נוספים ניזוקים וזקוקים להחלפה. למשל כבל המסך של המחשב שעובר מהמחשב הנייד שלנו לתוך המסך. גם הכבלים של כרטיס הרשת האלחוטי יכולים להקרע במקרים כאלו. גם המסך של המחשב יכול להשבר במצב שכזה...החלפת צירים למחשב ניידנשברו לי הצירים בלפטופ מה עושים עכשיו?
כמו שצויין קודם שבר בצירי המחשב יכולים לגרום לקריעה של הכבלים שעוברים ליד הצירים לכן ההמלצה במצב שכזה היא לא לגרור את התקלה ולתקן מייד! נתקלתי בהמון מחשבים בהם הלקוח גרר את התקלה והמצב רק החמיר. הדבר גרר תיקונים נוספים שגרמו לתיקון יקר בהרבה... לכן ההמלצה היא במקרה של שבר בצירים הוא תיקון מיידי ברגע שהתקלה מופיעה. חלק רגיש נוסף שמתקלקל כשלא מתקנים את הצירים הוא המסך שיכול להשבר בקלות במצב שכזה...
במחשבים החדשים מהשנים האחרונות צירים מסוג חדש!
עם התקדמות הטכנולוגיה במחשבים רבים ניתן למצוא צירים שמסתובבים ב360 מעלות והופכים את המחשב לטאבלט צירים אלו רגישים גם כן לשבר ובלאי פעולת ההחלפה שלהם מורכבת יותר מבמחשבים הניידים הישנם גם עלות ההחלפה שלהם אינה מבוטלת ביחס לצירים של המחשבים הרגילים ניתן למצוא אצלינו את כל סוגי הצירים למחשבים ניידים מהסוג הרגיל וגם את הסוג החדש....
האם ניתן לתקן לבד את הצירים?
ישנם מקרים שכן! במקרים בהם הברגים השתחררו או נפלו תוכלו לחזק את הברגים בחזרה ובכך להחזיר את המחשב לפעולה תקינה. שימו לב לברגים שלכם! ברגים משוחררים מובילים לשבר בסופו של דבר. חזקו את כל הברגים במחשב אחת לחצי שנה. העומסים אשר מופעלים על המחשב גורמים להשתחררות של הברגים עם הזמן לכן מומלץ לבצע חיזוק אחת למספר חודשים.
האם תמיד צריך להחליף את הצירים?
התשובה היא לא, ברוב המקרים הצירים אינם נשברים ומתנתקים מהחיבור אל הפלסטיק. הפעולה שמבצעים במעבדה למחשבים ניידים היא הדבקת הציר בחזרה למקומו. כל עוד הציר עצמו שלם אין צורך בהחלפה שלו מה שנותר לתקן זה את מבנה המחשב כדי שיחזור לפעולה תקינה.
האם הצירים בכל סוגי המחשבים זהים?
התשובה היא לא לכל מחשב נייד צירים שמתאימים לו ורק לו יש להתאים את הצירים לפי יצרן המחשב ודגם המחשב. ברוב המקרים יסייעו לכם במעבדת המחשבים להתאים את הצירים הנכונים. 
נשבר לי רק ציר אחד מה עושים?
גם כאן מומלץ לתקן מיד עם הופעת התקלה הסיבה לכך פשוטה ציר שבור מעמיס על הציר שאינו שבור וישבור אותו גם כן עם הזמן. בנוסף לסיכונים לקריעת כבלים שעוברים עם הציר לכיוון המסך ולשבירת המסך אז במקרה זה לא מומלץ לגרור את המחשב עם תקלה שכזו מומלץ מאוד לסיים את התיקון בהקדם האפשרי כדי למנו החמרה של הבעיה.
התקלה בצירים לרוב היא תקלה שגודלת!
שימו לב שבר או תקלה בצירי המחשב זו תקלה שמתחילה בקטן. בהתחלה חלקים מסויימים יזוזו בזמן פתיחה וסגירה של המחשב. עם הזמן הצירים ישתחררו עוד ועוד עד לשבר מלא! לכן נסו לתפוס את התקלה כשהיא עוד קטנה במקרים רבים ניתן יהיה לתקן את התקלה ע"י חיזוק או השלמת ברגים חסרים. תפסתם את התקלה בשלבים הראשונים? חסכתם לא מעט כסף! גם כששולחים את המחשב הנייד לתיקון במעבדה בשלבים הראשוניים של התקלה העלות היא קטנה מאוד שימו לב לכך גם כן.
איך נשמור על צירי המחשב?

יש לא מעט דרכים לדאוג שהצירים של המחשב הנייד שלנו לא יתקלקלו אחת התופעות שיכולות לגרום לצירים שלנו להישחק ולהתקלקל היא: צירים רופפים, איך נדע שהצירים במחשב הנייד שלנו רופפים?  נזיז את המסך אחורה וקדימה אם נרגיש שיש קטע מסוים של תנועה במסך שהוא לא מקבל התנגדות מהצירים נדע כי יש למחשב שלנו "צירים רופפים" ושכדאי לנו לטפל בצירים לפני שיתקלקלו.

מצורף כאן סרטון המדגים - החלפת צירים למחשב נייד
צירים נוקשים ואיך זה קשור לתקלות?
דבר נוסף שיכול לגרום לצירים שלנו להתקלקל הוא: "צירים קשים" מהם צירים קשים? איך נזהה אם במחשב שלנו צירים קשים?
נזיז את המסך של המחשב קדימה ואחורה אם יש רעשים או נוקשות מוגזמת נדע כי יש במחשב שלנו צירים שהפכו קשים ושכדאי לנו לטפל בצירים לפני שיתקלקלו. יש מקרים בהם הצירים לא נשברים אלא התושבת שלהם בגוף המחשב נשברת ואז אנחנו נאלצים להחליף את כל החלק שאמור להחזיק את הצירים במקומם החלפת צירים ואו תיקון צירים למחשב נייד לא סיפור שלוקח 10 דקות. תהליך החלפת צירים יכול לארוך בין שעה ל-שלוש שעות עבודה במעבדת מחשבים מקצועית אל תתפשרו על איכות כשמדובר במחשב הנייד שלכם!

 צריכים שירות החלפת צירים למחשב שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום (שירות בפריסה ארצית) בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?


טואול - בניית אתרים