lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

איך מפרקים מחשב נייד - מדריך לפירוק מחשב נייד


עודכן בתאריך: 17/10/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)במדריך הבא נלמד אתכם הכל על פעולת הפירוק במחשב נייד, מתי צריך לפרק? איך זה מתבצע? ממה יש להזהר? ואיך ניתן לבצע זאת בבית ללא עזרה מטכנאי מחשבים? כל זאת ועוד במדריך מקיף או במילים אחרות כל מה שרציתם לדעת על פירוק מחשבים ניידים.

מתי צריך לפרק מחשב נייד?

ברוב המקרים פירוק המחשב הנייד יתבצע לצורך תיקון, כגון: החלפת דיסק קשיח, תיקון לוח אם, החלפת כרטיס זיכרון ועוד... ישנם סיבות רבות לפירוק המחשב הנייד בכולם מכנה משותף אחד, פירוק מחשב נייד שונה מאוד בין סוגי המחשבים השונים, כדי לפרק את המחשב הנייד יהיה עלינו לרכוש ידע מספק כדי לעשות זאת בדרך הנכונה מבלי לגרום נזק למחשב, הדבר החשוב ביותר שיש לדעת כשמפרקים מחשב נייד הוא שאסור בשום אופן לבצע את הפעולה כשהסוללה מחוברת אל המחשב ואו המטען.


פירוק מחשב נייד

האם ניתן לבצע זאת לבד ללא עזרה של טכנאי מחשבים?

התשובה לכך היא כן וכל זאת בתנאי שפועלים לפי הכללים שנלמד אתכם כאן, קודם כל כמו שצויין בסעיף הקודם יהיה עלינו לפרק כל מקור חשמלי גם את הסוללה וגם את המטען. פעולה זו תמנע קצר חשמלי בזמן פירוק המחשב והיא החשובה מכולם אז לא לשכוח לפרק מקורות חשמל, לאחר מכן דרושים הכלים המתאימים ברוב המקרים מברג פיליפס קטן יעשה את העבודה. ישנם מקרים בהם צריך מברגים מיוחדים ברוב המקרים במחשבים ניידים חדשים.  

אז איך בעצם מפרקים מחשב נייד מבלי לגרום לו נזק?

פעולת הפירוק מתחילה בהסרת כל הברגים החשופים לעין, ברוב המכריע של המקרים ברגי המחשב הנייד יהיו בתחתית המחשב, לאחר שפיקרנו את כל הברגים יהיה עלינו לבדוק לפי דגם המחשב איך הוא מתפרק ניתן למצוא סרטונים ביוטיוב שמראים איך מפרקים את הדגם המדויק של המחשב שלכם מה שיחסוך לכם המון זמן והתעסקות. לאחר שמצאנו סרטון שמראה איך מפרקים את המחשב נפעל לפי הדרך בה מפרקים את המחשב בכל מהלך הדרך אל לכם לשכוח שיש כבלים שמחברים בין חלקי המחשב לדומא: אם אנחנו מפרקים את המקלדת יש לשים לב שלא לקרוע את המחבר שלה שנקרא "כבל פלאט" מעצם היותו שטוח. שימו לב בתוך המחשב הנייד ישנו לוח אלקטרוני עם המון רכיבים קטנים ועדינים נהגו בלוח האם בזהירות כדי לא לתלוש רכיבי אלקטרוניקה חשובים במהלך הפירוק.

למדריך זה מצורף סרטון שמדגים פירוק מחשב נייד תוך 3 דקות!

הסרטון מראה איך לפרק מחשב נייד תוך 3 דקות בלבד למרות השוני בין סוגי המחשבים הניידים, העיקרון דומה מאוד וחוזר על עצמו בשלל סוגי הניידים שיש היום, אני לדוגמא לא נעזר בסרטוני יוטיוב כדי לדעת איך לפרק מחשב נייד עם השנים צברתי נסיון ופירוק של אלפי מחשבים ניידים, ישנם מספר דרכים לפרק מחשבים ניידים ברובם הפעולה מאוד דומה בקיצור פירוק של מחשב נייד אינה פעולה מסובכת אם עושים זאת בזהירות רבה ורוכשים ידע מתאים כדי לבצע זאת מבלי לגרום נזק למחשב.כמה טיפים שיעזרו לכם לפרק את המחשב בקלות!

לאחר פירוק הברגים יהיה עלינו להפעיל כח סביר כדי להפריד בין חלקי המחשב, חלקים אלו מחוברי האחד לשני לא רק עם ברגים ותפוסים בעזרת "קליפסים" מה זה אומר? חלקי הפלסטיק בנויים כך שיתפסו האחד על השני בלחץ ברגע שתפרקו ותרכיבו מחשב נייד בזמן החזרת חלקי הפלסטיק למקומם תשמעו קליקים ונקישות של התחברות החלקים למקומם בעזרת "הקליפסים" ניתן לשמוע את הצליל בסרטון המצורף כדי להבין במה מדובר.

האם פירוק והרכבה של מחשב נייד גורם נזק למחשב?

חד משמעית לא, ניתן לפרק ולהרכיב כמה שרוצים כל עוד עושים זאת בזהירות, לא יגרם נזק למחשב ואין בעיה לבצע את הפירוק עשרות פעמים שימו לב הברגים של המחשב הנייד שונים בעובי ובאורך נסו לזכור לאן כל אחד מתאים. במחשבים מסויימים אפילו כתוב על יד החור של הבורג את האורך והעובי של הבורג, כך שניתן בקלות להחזיר את הברגים בדרך זו למקומם.

עדיין לא מרגישים מספיק בטוחים לבצע פירוק לבד?

קחו לכם מחשב ישן ותתאמנו עליו מחשב שאין בו שימוש או שאינו תקין יהיה מעולה כדי לבצע פירוק והרכבה ואימון כך שגם אם תעשו טעות כלשהי תלמדו ממנה ולא ממש יפריע לכם כי בכל זאת מדובר במחשב ישן או מקוקל. בקיצור הדרך הטובה ביותר למתחילים לפרק את המחשב הנייד שלהם היא חיפוש בצורה הבאה ביוטיוב: asus ux360 disassembly מה שבעצם רשמנו זה את שם יצרן המחשב את שם הדגם ואת המילה disassembly שהיא פירוק באנגלית זוהי רק דוגמא מה שעליכם לעשות הוא לרשום את שם יצרן המחשב שלכם את הדגם ואת המילה disassembly ביוטיוב ברוב המקרים תמצאו שם עשרות סרטונים שידריכו אתכם איך לבצע את הפירוק לדגם המחשב שלכם.

לסיכום:

זהירות ועוד פעם זהירות זהו שם המשחק כשמפרקים מחשב נייד, רכישת ידע מתאים לפי דגם המחשב חשוב מאוד גם כן, בצעו מחקר מלא על דגם המחשב שלכם ודרכי הפירוק שלו לפני שאתם ניגשים לעבודת הפירוק, כמו שבטח ראיתם בסרטון ניתן לבצע זאת תוך שלוש דקות ואפילו פחות לפעמים מה שמוכיח שברגע שיש ידע מתאים הכל הולך חלק אל תדלגו על השלבים ברכישת הידע על דגם המחשב שלכם כדי להבטיח פירוק והרכבה ללא נזקים.

צריכים שירות תיקון למחשב הנייד שלכם ? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים