lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

מחשב נייד לא נדלק


עודכן בתאריך: 03/03/2023
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

המחשב הנייד לא נדלק לכם? נדלק ולא עולה? במאמר הבא נעבור על כל הסיבות שיכולות לגרום לכך וגם נסביר איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם. מחשב שאינו נדלק יכול להפריע לנו מאוד במהלך העבודה או הלימודים במדריך הבא תקבלו מידע מקיף על התקלה ועל הדרכים בהם ניתן להתגבר עליה ללא העזרה של טכנאי מחשבים. עוד במדריך: מה הכי נפוץ כשמחשב לא נדלק, הסיבות לתקלה בה המחשב אינו נדלק, איך לאבחן את התקלה ועוד..
מהם הסיבות שיכולות לגרום למחשב נייד לא להדלק?

סיבות רבות יכולות לגרום למחשב נייד לא להדלק , ישנם מקרים בהם המחשב נדלק והמסך לא מציג דבר וישנם מקרים שהמחשב לא נדלק כלל במקרים רבים התקלה מגיעה מלוח האם של המחשב, לוח האם אחראי לחבר בין חלקי המחשב השונים, מספיק שאחד מהם מקולקל או גורם לקצר כדי שהמחשב לא יעבוד במקרים מסויימים המטען של המחשב יגרום לבעיה והתסמינים לכך הם מחשב נייד שלא נדלק כלל שום מנורה או רעש יופיע כשננסה להדליק את המחשב כדי לבצע תיקון מחשב נייד בצורה הטובה ביותר יהיה עלינו לרכוש ידע מתאים מה שתוכלו למצוא בהמשך המדריך.

           מחשב נייד לא נדלק

איך נדע מה גורם למחשב לא להדלק?

ישנו סרטון מצורף שמתאר את התהליך שיש לעבור כדי לדעת מה הגורם לכך שהמחשב לא נדלק  , הדבר הראשון שיש לבדוק הוא המטען ניתן לבדוק את המטען עם מולטימטר (רב מודד) או לנסות להדליק את המחשב עם מטען אחר שידוע לנו שהוא תקין , אם זה לא עזר ננתק את הסוללה של המחשב (לפעמים הסוללה מקצרת) וננסה להדליק את המחשב , אם גם זה לא עזר ננתק למחשב את כל מקורות המתח סוללה ומטען ונלחץ על כפתור ההדלקה למשך 15 שניות כדי לפרוק מתחים וחשמל סטטי מלוח האם של המחשב אם גם זה לא עזר מדובר בתקלה שקשורה לקצר או לרכיב לא תקין בתוך המחשב הנייד. במקרים מסויימים זיכרון העבודה שנקרא גם זיכרון ram הוא זה שמקולקל וגורם למחשב לתקלה שמונעת ממנו להדלק. נסו להחליף את הזיכרון באחד מתאים או במידה ויש לכם שתי כרטיסים כאלו על המחשב נסו להפעיל את המחשב בכל פעם רק עם אחד מהם.
מה עושים אם המחשב לא מגיב לאחר שניסינו את ההמלצות בסעיף קודם!

ברוב המקרים לא מומלץ להתעסק עם המחשב הנייד אם אין ידע בתחום זה, פירוק המחשב הנייד שונה ממחשב למחשב ואינו פעולה פשוטה. מומלץ לפנות למעבדה מקצועית שתאבחן עבורנו את התקלה אם ביצענו את כל מה שמופיע במדריך וזה לא עזר. לאחר שנדע מה גורם למחשב הנייד לא להדלק נוכל להעריך האם שווה לנו לתקן את המחשב או לקנות חדש ברוב המקרים תיקון הוא זול בהרבה מקניית מחשב חדש וכמובן משתלם וכלכלי. במהלך עבודתי כ-טכנאי מחשבים ניידים נתקלתי בלא מעט מקרים של נסיונות תיקון חובבניים שעלו לבסוף ביוקר נסו להמנע ממקרים בהם אין לכם ידע מתאים לבדיקה או תיקון המחשב כל עוד תצמדו להוראות במדריך זה יש סיכוי גבוהה שהמחשב שלכם יחזור לעבוד מבלי להעזר בשירות תיקון למחשב הנייד שלכם.


סרטון שמסביר איך לבדוק ולתקן מחשב נייד שלא נדלק


המחשב נדלק רואים כיתוב על המסך אך מערכת ההפעלה לא עולה

במקרה זה יכולות להיות כמה סיבות שיגרמו לבעיה , הסיבה העיקרית וברוב המקרים תגרום לתקלה זו היא כשל בדיסק הקשיח למרות שישנם סיבות נוספות לתקלה זו למשל הגדרות ביוס או bios באנגלית אלו ההגדרות הבסיסיות של כל מחשב מה שמאוחסן ברשימת הגדרות אלו זה התאריך השעה הגדרות אתחול למחשב מאיזה כונן להתחיל את הפעלת המחשב ועוד הרבה.. הגדרות הביוס נשמרות כל עוד יש מתח בסוללה של הביוס תפקיד הסוללה לשמור על ההגדרות לתקופה ממושכת סוללה זו נראית בדיוק כמו סוללה של שעון יד מהדורות הישנים אך גם במקרה זה לסוללה זו אורך חיים מוגדר מראש של כ-4 שנים וברגע שהסוללה מתרוקנת ההגדרות של הביוס משתנות בחזרה אל ברירת המחדל ובכך המחשב "שוכח" שהגדרנו לו שאת מערכת ההפעלה יש להפעיל מדיסק קשיח מסויים שמחובר אל המחשב.
בעיות במסך של המחשב הנייד - מסך שבור במחשב הנייד

אחת התקלות הנפוצות במחשבים ניידים היא שבר במסך המחשב, במקרה זה הפתרון פשוט אך לא תמיד זול! כדי לפתור את התקלה נחליף את המסך במחשב הנייד במסך חדש. הסימנים למסך שבור הם: סימנים של שבר וסדקים, כתמים שמזכירים כתמי דיו בצבע שחור, לא תמיד שבר במסך מעיד על מסך לא תקין ישנם מקרים בהם המסך פשוט לא ידלק או במקרים מסויימים ידליק רק את התאורה האחורית שלו ולא יציג דבר מלבד התאורה מה שמשותף לכל המקרים הללו הוא שלא ניתן לקבוע האם הבעיה היא במחשב או במסך עד שלא מנסים לבצע החלפה במידה וביצענו החלפה למסך והמחשב עדיין אינו מציג תמונה נדע שיש לנו בעיה במחשב ושככל הנראה המסך שלנו תקין.מה הכי נפוץ למה המחשב הנייד אינו נדלק?

ברוב המקרים כשמחשב לא נדלק מדובר בתקלה בלוח האם של המחשב עלות תיקון או החלפה של רכיב זה היא לא מבוטלת אך משתלמת ברוב המקרים ישנם מקרים בהם עלות ההחלפה תהיה כל כך יקרה ביחס לערך הנוכחי של המחשב שלא יהיה כדאי לבצע החלפה. תיקון ללוח האם ברוב המקרים משתלם מאוד היות והעלות של תיקון זה היא שולית ביחס לעלות של החלפה מלאה ללוח האם של המחשב הנייד. הטווח הגס לתיקון במקרים של לוחות אם תקולים הוא בין 300 ל-650 שקלים ברוב המקרים גם כאן יש מקרים יוצאים מן הכלל בהם המחיר יהיה יקר יותר או זול יותר מהטווח וכל מקרה לגופו.
איך נתחזק את המחשב כדי שלא יגיע למצב בו הוא לא נדלק?

יש לתת משקל כבד למערכת הקירור של המחשב, רוב משתמשי המחשב אינם יודעים זאת ואינם מטפלים במערכת הקירור. חוסר טיפול במערכת הקירור תוביל לכשר של רכיבי המחשב השונים. דבר נוסף שיש ליחס לו חשיבות הוא המנעות מזעזועים מכה נפילה זעזוע כל אלו יכולים לגרום לכשל ברכיבי המחשב. טיפ אחרון והחשוב מכולם: הרחיקו נוזלים מהמחשב הנייד שלכם! האוייב הכי גדול של המחשב הוא נוזל שחודל אל רכיבי המחשב מצב שיכול להוביל להרס טוטאלי של המחשב וגם לאובדן מידע. נוזלים וחשמל זה מתכון לאסון המנעו עד כמה שניתן להרחיק נוזלים מסביבת המחשב אם זה על שולחן העבודה ואם זה בתיק הנשיאה של המחשב.
למה המחשב שלנו בעל ערך רב הרבה מעבר לעלות שלו?

המחשב הנייד שלנו מאחסן בתוכו מידע , מידע זה יכול להיות תמונות של משפחה או קבצים של עסק , הערך שיש למידע זה גדול בהרבה מעלות המחשב ולכן יש לנהוג במחשב במשנה זהירות וכמובן לבצע גיבוי כל זמן מה כדי שלא נאבד את המידע היקר שלנו. ביצוע גיבוי למידע החשוב שלנו בענן או בדיסק קשיח חיצוני ימנע מצב של אובדן מידע. בצעו גיבוי אחת לשבוע כדי למנוע מצבים של אובדן מידע חשוב.
מאמר זה מדבר על כל סוגי המחשבים הניידים מכל החברות המייצרות וכולל את היצרנים הבאים:
dell , hp , lenovo , asus , acer , fujitsu , sony  , ibm , samsung , msi , apple , lg , toshiba , hasee , clevo , advent
צריכים תיקון מקצועי למחשב שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו


היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
logo בניית אתרים