lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

לוח אם מקולקל במחשב נייד! לתקן? להחליף? לקנות מחשב חדש?עודכן בתאריך: 7/8/2021
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)


לוח האם של מחשב נייד מורכב ממאות רכיבים אלקטרוניים, במדריך הבא נספר לכם ממה בנוי לוח אם של מחשב נייד, מה גורם לתקלות, איך מתבצע איתור תקלות, מהם התקלות הנפוצות, מהו אורך החיים הממוצע של לוח האם, כמה עולה תיקון, מתי לא ניתן לתקן וחייב לבצע החלפה מלאה ללוח ועוד...מאילו רכיבים בנוי לוח אם של מחשב נייד?

הרכיבים האלקטרוניים העיקרים הם: קבלים, נגדים, דיודות, טרנזיסטורים, מעבר לרכיבים נפוצים אלו יש לנו את המעבד שברוב המקרים הוא של חברת אינטל, ציפ שנקרא super io ועוד... רכיבי אלקטרוניקה אלו תלויים אחד בשני אם אחד לא תקין כל היתר לא יעבדו. ברוב המקרים ישנם גם חלקים שנקראים פיוזים, זהו רכיב בסיסי שמיועד להגן על הסוללה ושקע הטעינה ברוב המקרים במידה ועובר בו מתח גבוהה מעבר למה שאמור לעבור הוא נשרף ומפסיק להוליך מתח עד להחלפתו. זהו רכיב שברוב המקרים בודקים ראשון כי תפקידו להגן במידה ויש תקלה הוא בין הראשונים שיתקלקלומה הם התקלות הנפוצות?

ברוב המקרים רכיב כגון: קבל, טרנזיסטור, פיוז וכו יפסיק לעבוד או יהיה במצב "קצר" מספיק רכיב אלקטרוני אחד שמקצר או אינו מתפקד כדי שלוח האם של המחשב לא יעבוד כדי לתקן את לוח האם של המחשב הנייד יהיה עלינו לאתר את הרכיב הבעייתי ולבצע החלפה שלו אבל איך ניתן למצוא רכיב אחד מבין מאות רכיבים את בטח שואלים, ישנם מספר דרכים לבצע זאת אך זהו נושא שלם למאמר אחר

תיקון לוח אם למחשב נייד

מה גורם להרס של לוח האם של המחשב הנייד?

ברוב המקרים אוורור לקוי, קצר חשמלי, חדירת נוזלים, שבר, בלא טבעי משימוש יתר וכו... חשוב מאוד להקפיד על הרחקת נוזלים מהמחשב הנייד כדי למנוע תקלות יש לטפל במערכת הקירור של המחשב אחת לחצי שנה מקסימום יש להמנע מחיבור המחשב ישירות לרשת החשמל על ידי שימוש במגן ברקים ונחשולי מתח, חשוב מאוד לדאוג שהמחשב לא יפול או יחווה זעזוע, במקרה של בלאי טבעי משימוש יתר אין דרך למנוע מראש את התבלות רכיבי המחשב כשמתשמשים במחשב הרבה הוא מתבלה ומתקלקל אין מה לעשות.מה הפירוש של תיקון לוח אם עד לרמת הרכיב הבודד?

ברוב המקרים יש לאתר את הרכיב שמונע מהמחשב לפעול במקרים רבים מדובר ברכיב בודד אשר "מקצר" או אינו מתפקד והחלפה שלו תחזיר את המחשב לפעולה. תקלה בלוח האם לא תמיד כוללת תקלה ברכיב אחד בלבד אך יש מקרים רבים בהם רכיב בודד גורם לתקלה בלוח האם. בלוח האם ישנם מאוד רכיבי אלקטרוניקה שתלויים האחד בשני מספיק שאחד מהם אינו מתפקד כדי שהמחשב יפסיק לפעול בכל מעבדת מחשבים ניידים בכלים המתאימים לאיתור הרכיב שאינו מתפקד כדי לבצע החלפה שלו והשבת המחשב לפעולה תקינה.מהו אורך החיים הממוצע של לוח אם במחשב נייד?

ברוב המקרים לוח האם של המחשב הנייד יעבוד ללא תקלות בין 4--7 שנים הדבר אינו מתאים למקרים של שימוש מוגבר של 80 שעות ביום ויותר במקרים כאלו הבלאי יהיה גבוהה ולוח האם יחיה בין 2-4 שנים. כמו שהסברנו קודם לכן לוח האם מוכב ממאות רכיבים לכן יש כאן גם פקטור של מזל מספיק שאחד מהם יפסיק לפעול כדי שהמחשב לא יעבוד לא כל רכיבי המחשב עובדים למשך אותו הזמן לכן גם המזל של בעל המחשב משחק תפקיד חשוב פהמתי חייב לבצע החלפה ללוח האם של המחשב?

ברוב המקרים בהם המעבד של המחשב מתקלקל יש לבצע החלפה של לוח האם העלות של החלפת המעבד בתוספת עלות העבודה המורכבת לא תהיה משתלמת ולכן יהיה עלינו לבצע החלפה מלאה של לוח האם במקרה שכזה. שבר הוא גורם מכריע גם כן אם הלוח שבור או סדוק לא יהיה מנוס מהחלפה שלואל תתפשרו על חובבנים!

תיקון או החלפה של לוח אם הוא אינו עסק לחובבנים דרוש ידע נרחב ונסיון עשיר כדי לבצע את פעולת התיקון או ההחלפה של הלוח במחשב הנייד, פנו למעבדה מקצועית ומנוסה שתבצע עבורכם את הפעולה המורכבת של תיקון או החלפה של לוח האם.האם משתלם לתקן את לוח האם?

תיקון לוח האם יעלה ברוב המקרים בין רבע לשליש מעלות המחשב ברוב המקרים בתנאי שהמחשב חדש יחסית זוהי פעולה משתלמת שתחזיר את המחשב שלכם לפעולה תקינה למשך שנים רבות. ישנם מעבות מחשבים רבות שמתקנות לוחות אם למחשבים ניידים תאמינו לי אם התיקונים האלו לא היו מחזיקים שנים אף אחד לא היה לוקח את הסיכון לבצע תיקונים שיחזרו אליו במסגרת האחריות.
   


האם משתלם להחליף את לוח האם במחשב הנייד?

החלפת לוח למחשב זהו אחד התיקונים היקרים ביותר במחשב הנייד ברוב המקרים העלות תהיה בין שליש לחצי מערך המחשב יש לשקול בכובד ראש את ההחלטה במקרה שכזה האם עדיף לקנות מחשב חדש או להחליף את לוח האם ברוב המקרים במחשבים חדשים יהיה משתלם להחליף וגם בישנים ככל שהמחשב ישן יותר כך עלות ההחלפה תהיה זולה יותר
צריכים שירות תיקון מקצועי ללוח האם שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
  מאמר בנושא החלפת כרטיס מסך למחשב נייד                מאמר בנושא רעש מאווררים            החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
 החלפת כרטיס מסך למחשב נייד מאמר             מאמר העוסק ברעש מאווררים         החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                               תיקון אייפד מאמר           תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר
 שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                     מאמר העוסק בתיקון אייפד               תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר

       החלפת שקע טעינה לטאבלט                          החלפת ספק כח למחשב                       החלפת צורב למחשב נייד
  החלפת שקע טעינה לטאבלט מאמר          החלפת ספק כח למחשב נייח מאמר        החלפת כונן דיסקים למחשב נייד מאמר

טואול - בניית אתרים