lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

חיבור לוח אם למחשב נייח

עודכן בתאריך: 12/2/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)
כדי לחבר לוח אם במחשב נייח יהיה עלינו לרכוש את הידע המתאים. במדריך הבא תקבלו את כל המידע כולל סרטון הדרכה שיהפוך עבורכם את הפעולה לקלה ביותר! הנושאים עליהם נדבר: מהם החיבורים על לוח האם ומה מחברים אליהם, ממה להזהר, איך לקרוא את הסימנים על לוח האם, ללא הצורך בספר ההדרכה של לוח האם, כמה זה עולה אם טכנאי מחשבים עושה את העבודה עבורינו? ועוד... במהלך עבודתי במעבדת מחשבים בירושלים ב26 שהשנים האחרונות צברתי לא מעט ידע אותו אשתף אתכם כאן.
מהם החיבורים על לוח האם של המחשב?

נתחיל מהמוכרים ביותר והם: sata חיבור שמתאים לכונני תקליטורים ודיסקים קשיחים. ide עשה את אותה העבודה כמו sata במחשבים הישנים יותר. חיבור 24 פינים עבור ספק הכוח. חיבור 4 פינים עבור ספק הכח. חיבור usb קדמי על לוח האם. חיבור מקרופון ואוזניות קדמי אל לוח האם. חיבור כפתור הדלקה. חיבור כפתור reset. חיבור מנורת לד power. חיבור מנורת לד דיסק קשיח. לכל אחד מהחיבורים תצורף תמונה כדי שתראו במה מדובר. בנוסף יצורף סרטון בו נסביר אחך לחבר את ספק הכוח ללוח האם. סרטון נוסף שמסביר על יתר חיבורי לוח האם של המחשב.
ממה יש להזהר?

הכי נפוץ זה חיבור הפוך של אחד מהמחברים אל לוח האם. פעולה שכזו תגרום להרס מוחלט שלו לוח האם לרוב. לכן נדריך אתכם כאן איך ניתן לדעת שחיברנו נכון ולא הפוך: לכל מחבר יש מגרעת איתה נוודא שחיברנו נכון ברוב המקרים המגרעת תמנע חיבור הפוך אבל לא תמיד. בסרטון המצורף תוכלו למצוא הסבר מלא על חיבור נכון של כל מחברי המחשב כדי לא לחבר אותם הפוך אך שימו לב למגרעת בכל חיבר זה יעזור לכם מאוד להחליט איך לחבר את המחבר נכון עד לכאן לגבי חיבור הפוך. יש להזהר מאוד לגבי ביצוע חיבור אל לוח האם בזמן שהמחשב מחובר לחשמל! בשום מקרה אין לבצע חיבורים בזמן שהמחשב מחובר לחשמל כדי למנוע מראש קצר. נתקו את המחשב מהחשמל לפני שאתם מבצעים עבודת תחזוקה מכל סוג.
כמה זה עולה אם טכנאי מחשבים מבצע עבורינו את ההחלפה

החלפה של לוח אם, כוללת את פירוק לוח האם הישן הרכבה של לוח אם חדש. חיבור כל המחברים המתאימים כדי שהכל יעבוד. ישנם מקרים בהם הפעולה אינה מספיקה כדי שהמחשב יעבוד ויהיה עלינו גם לבצע התקנה מחדש של מערכת ההפעלה. המחיר עבור עבודת הטכנאי היא: 250-450 שקלים לערך תלוי כמה זמן יש להשקיע כדי לסיים את העבודה מה שקובע את העלות זה מספר הפעולות שהטכנאי נדרש לבצע. ככל שיש יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר. במידה ואתם צריכים החלפה של לוח האם, ניתן לבצע זאת לבד בעזרת מדריך זה. או לפנות לטכנאי כדי לקבל הצעת מחיר עבור עבודת ההתקנה.
איך לקרוא את הסימנים על לוח האם?

על כל לוח אם, ישנם מספר גדול של סימנים שנמצאים ליד כל חיבור. למשל כדי לחבר את כפתור ההדלקה מהמארז אל לוח האם נחפש את הכיתוב pw שזה קיצור של power לכפתור הריסט נחפש את הכיתוב rst למנורה של הדיסק הקשיח, נחפש את הכיתוב hdd. את החיבורים של sata שאיתם מחברים את הדיסקים הקשיחים. או כונן התקליטורים ניתן למצוא בקלות ומעט תמיד רשום לידם את שם המחבר שהוא sata. את כל היתר תמצאו בסרטון שמצורף למדריך זה. הסרטון מתאר איך מחברים את כל אחד ממחברי המחשב אל לוח האם. עדיין מתקשים למרות קריאת המדריך וצפייה בסרטונים? כתבו את השאלה שלכם בפורום היעוץ שלנו, ונשמח לעזור לכם.
לסיכום:

לא מעט פעמים אני שומע אנשים שאומרים, "מחשבים זה סינית בשבילי" דעו לכם שסינית הרבה יותר קשה ללמוד, לדעתי אם רוכשים ידע מתאים. קל מאוד לבצע פעולות תחזוקה למחשב. קל מאוד לא לפחד כשיודעים בדיוק מה צריך לעשות ואיך צריך לעשות. צפו בעיון בסרטונים המצורפים, כדי להיות בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים. ניתן לבצע חיבורים למחשב ללא חשש כל עוד הוא אני מחובר לחשמל. בצעו בחינה סופית כדי לוודא שלא עשיתם טעות, רק לאחר מכן חברו את המחשב לחשמל כדי לבדוק אם הכל עובד.

צריכים שירות תיקון מקצועי למחשב הנייח שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?


טואול - בניית אתרים