lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

התקלות איתם מתמודד טכנאי מחשבים

עודכן בתאריך: 28/1/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)
עולם המחשבים הולך ומתקדם ואיתו גם סוגי התיקונים, כל טכנאי מחשבים צריך להשאר עם יד על הדופק כדי להיות מוכן לכל תיקון אפשרי שיונח לו על השולחן. עם השוני במבנה המחשבים החדשים מגיעים גם סוגי תיקונים שונים. במדריך הבא נספר לכם מהם התיקונים הנפוצים נכון להיום, איך ניתן להשאר מעודכן כדי להכיר את כל סוגי התיקונים החדשים. מה יש לדעת על הרכבה של המחשבים החדשים. מהו הצפי לעתיד של המחשבים תיקונים הרכבה וכו... במהלך עבודתי כטכנאי מחשבים בירושלים ב26 השנים האחרונות, צברתי לא מעט ידע אותו אשתף אתכם כאן.
מהם התקלות הנפוצות במחשבים נכון להיום?

נתחיל מהנפוץ ביותר חדירת וירוסים אל המחשב ובעיות תוכנה שונות, תקלות אלו נפוצות מאוד הרבה יותר מתקלות בחלקי המחשב, התוכנה של המחשב שלנו אם זה חלונות או לינוקס או מקינטוש זה לא משנה תוכנת ההפעלה של המחשב היא הפגיעה ביותר מבחינת באגים ורגישות לחדירה של וירוסים שהורסים את חווית המשתמש במחשב גורמים לתקלות ולחוסר תפקוד של חלקים חשובים במערכת ההפעלה וכו... אז כן כמו שקראתם התוכנה של המחשב היא מלכת התקלות תפקידו של טכנאי המחשבים היא למנוע תקלות מראש וזה נעשה על ידי אבטחת המחשב עם אנטיוירוס איכותי הגדרת חומת אש שתחסום איומים מחדירה אל המחשב וכו....


טכנאי מחשבים תקלות נפוצות

מהם תקלות החומרה הנפוצות?

התקלה הנפוצה ביותר גם בניידים וגם בנייחים היא ספק כח מקוקל חלק זה עובד קשה והוא בין הראשונים להתקלקל לפני כל חלקי המחשב
האחרים, הסוללה במחשב הנייד היא חלק נוסף שמתקלקל לא מעט חלק זה רגיש מאוד ואם לא מתייחסים אליו נכון (כנבתי על זה מאמר שלם)
הוא מתקלקל בקלות רבה. מסך המחשב מאוד שביר והוא גם מבין התקלות הנפוצות במיוחד בניידים בהם הוא נשבר בקלות רבה! שקע הטעינה במחשב הנייד הוא גם אחד החלקים הרגישים בחומרה של המחשב ונוטה להשבר בקלות! את כל אלו צריך טכנאי מחשבים מיומן לאבחן כדי
להחליט מה עלה בגורלו של החלק במחשב כדי לקבל החלטה מה יש לתקן ומה תהיה עלות התיקון.
מהי המגמה במחשבים החדשים?

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת אנחנו פוגשים מחשבים ניידים קלים יותר ודקים יותר, ניתן לומר שזה מגיע על חשבון האמינות שלהם מנסיון העבר המחשבים מהדור הקודם היו הרבה יותר אמינים! במחשבים הנייחים ניתן לראות מזעור של החלקים כגון: לוח אם, דיסק קשיח, מארזים קטנים יותר
וכו... במקרה זה אין הדבר משפיע על אמינות המחשב הנייח. בכל המחשבים החדשים מותקנים דיסקים קשיחים מהירים מאוד ודיגיטליים אשר החליפו את הדור הישן של הדיסקים הקשיחים המכניים הבעיה כאן היא שהדיסקים החדשים לא מאוד אמינים ובמקרה שלך תקלה קשה מאוד לחלץ מהם את המידע לכן אם יש לכם דיסק קשיח דיגיטלי (ssd) בצעו גיבויים באופן שוטף כדי למנוע אובדן מידע.
טכנאי מחשבים עם אילו תיקונים הוא מתמודד לרוב?

ברוב המקרים תקלות תוכנה יעסיקו את טכנאי המחשבים היות ותקלות אלו נפוצות מאוד בכל מחשב גם חדש וגם ישן. מעבר לכך ישנן מאות תקלות אפשריות אשר כל טכנאי מחשבים מיומן צריך להיות מוכן לפתור אותן במהירות כדי שהדבר יקרה במהירות הטכנאי צריך להיות מיומן וע נסיון עדיר של שנים רבות כדי שיוכל להחזיר את המחשב שלכם במהירות רבה לפעולה תקינה. בין התקלות הנפוצות איתן מתמודד טכנאי מחשבים תמצאו: תקלות בסוללה של מחשבים ניידים, תקלות בלוח אם של מחשב נייד, החלפת מסך למחשב נייד, החלפת ספק כוח למחשב נייח, החלפת לוח אם למחשב נייח ועוד... חשוב מאוד לבחור טכנאי מחשבים מיומן ומנוסה כדי להיות בטוחים שהמידע שלנו לא ימחק או שיגרם נזק למחשב שלנו מחוסר בנסיון של הטכנאי בררו טוב טוב מהי רמת הנסיון של הטכנאי אליו אתם פונים כדי למנוע מראש חוויה לא נעימה.
כמה טיפים חינם שיעזרו לכם לתקן לשפר ולתחזק את המחשב לבד!

ניתן למצוא מדריכים רבים בדף המאמרים שלנו לכל נושא שקשור לתיקון מחשבים מידע על המחשב שיפור מחשבים, תחזוקה נכונה של מחשבים, גיבוי ואבטחת מידע וכל זאת ללא עלות בקרו בדף המאמרים שלנו שנמצא בתפריט העליון של האתר כדי להכנס וללמוד מהידע שצברתי במהלך 26 שנים בהם אני משפר, מתקן, משדרג, בונה מחשבים, מתקן חלקי אלקטרוניקה של מחשבים במקום להחליף אותם ובכך חוסך ללקוחות שלי המון כסף וזמן מיותר.

צריכים שירות תיקון מקצועי למחשב שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


טואול - בניית אתרים