lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

איך מתאימים מטען למחשב נייד


עודכן בתאריך: 5/6/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים
במהלך עבודתי במעבדה למחשבים ניידים מזה 24 שנים ביצעתי תיקון מחשבים ניידים בירושלים לאלפי מחשבים את חלק מהידע שצברתי במהלך השנים אני הולך לחלוק אתכם במדריך מקיף שילמד אתכם איך להתאים מטען בצורה הטובה ביותר למחשב הנייד שלכם במדריך הבא אלמד אתכם הכל על מטענים של מחשבים ניידים האם לקנות מקורי או אוניברסלי? איך מתאימים מטען לדגם המחשב אם שלנו התקלקל? מה זה וולט ומה זה אמפר ואיך זה קשור למטען שלנו? איך נשמור על המטען שלא יתקלקל ועוד...המטען התקלקל? מהי ההמלצה מקורי או חליפי או אולי אוניברסלי?

התשובה היא חד משמעית מקורי והסיבה לכך נעוצה בעובדה שמטען מקורי בנוי מרכיבי אלקטרוניקה איכותיים מאוד בזמן שמטען חליפי עשוי מחומרים באיכות ירודה התפשרות על מטען אוניברסלי יכולה לעלות ביוקר ובתקלות שיגרמו למחשב הנייד עקב איכות ירודה. מטען מקורי גם מתאים בדיוק לצרכי המחשב מבחינת מתח העבודה וגם מבחינת זרם העבודה בזמן שמטען אוניברסלי או חליפי אינו מותאם במיוחד למחשב שלכם דבר נוסף הגורם נזק בלתי הפיך למחשב וכל זאת כדי לחסוך כמה שקלים עדו לעצמכם טובה ורכשו מטען מקורי ורק מקורי


                            מטען למחשב נייד


התקלקל לי המטען איך אני רוכש מטען מתאים למחשב שלי?

ישנם מספר דרכים להתאים מטען למחשב נייד האחת לקרוא את מה שכתוב על המחשב הנייד בכל מחשב נייד ישנה מדבקה בתחתית בה רשום המתח בו עובד המחשב שמסומם באות v וולט וזרם עבודה המסומן באות a אמפר כדאי מאוד להתאים את שניהם במדויק למרות שניתן לקנות מטען עם אותו מתח לדוגמה: 19v ויותר אמפר אם המחשב צורך 3a ניתן לרכוש מטען עם יותר גם אם נקנה מטעם עם כפול אמפר לדוגמה: 6a או 6 אמפר זה לא יזיק למחשב חשוב מאוד שהמתח יהיה זהה לא פחות ולא יותר המתח מסומן בוולט וברוב המחשבים הניידים הוא 19 וולטאיך נשמור על המטען של המחשב הנייד מתקלות?

הטיפ הראשון הוא הטענות קצרות כדי שזה יקרה יהיה עלינו להטעין את המחשב במצב שהוא עם 50 אחוז סוללה ולא פחות למה זה אתם שואלים? טעינות ארוכות למשל ממצב של 0 אחוז סוללה עד ל100 אחוז סוללה גורם למטען להתחממות גדולה מאוד וגם לבלאי מוגבר לכן בצעו טעינות קצרות. טיפ שני הטעינו את המחשב בשעות שהטמפרטורה נמוכה בחדר הדבר יחסוך התחממות יתר מהמטען  ויאריך את חייו. טיפ שלישי שימו לב לכבל של המטען הוא מאוד רגיש לקרעים מאוד נפוץ שמטען נקרע לכן אל תשאירו אותו מסתובב על הרצפה כדי שלא יקרע והניחו אותו על שולחן וכו....וולט אמפר וכל מה שביניהם!

וולט הוא המתח שבו המטען שלנו מפעיל את המחשב לרוב במחשבים ניידים הוא 19 וולט עם נתון זה אסור בשום אופן לשחק כשמתאימים מטען חדש זה חייב להיות בדיוק אותו הדבר אחרת נגרום נזק בלתי הפיך למחשב. מהו אמפר? בעברית נקרא זרם כמה חשמל זורם אל המחשב כדי שיפעל ברוב הניידים מדובר בזרם של בין-3 ל-6 אמפר לחלק ממכם מדובר במושגים קצת לא מובנים לכן נפשט לכם את העניין פשוט מאוד כשקונים מטען למחשב נייד חובה שהוולט יהיה אותו הדבר והאמפר יהיה זהה או יותר ממה שיש לכם כרגעכמה עולה מטען מקורי של מחשב נייד?

העלות נעה בין 150 ל-300 שווה כל שקל אל תנסו לחסוך בעלות של מטען מקורי העלות שלו היא שולית ביחס לתמורה מטענים לא מקוריים או אוניברסליים יגרמו נזק למחשב שלכם לכן אל תתפשרו כשמודבר במטען מקורי למחשב לרוב מקבלים תקופת אחריות ארוכה יותר למטענים מקוריים וברוב המקרים מדובר באחריות לשנה אורך החיים של המטען נמדד בדרך שאנו מתייחסים אליו ובאופן השימוש שלנו מדובר בממוצע של בין 3 ל-5 שניםלסיכום:

רכשו מטען מקורי ורק מקורי גם אם מדובר בעוד כמה שקלים הוצאה התמורה שתקבלו ממטען מקורי גבוהה בהרבה ממוצרים באיכות ירודה השתדלו לבצע טעינות קצרות כדי לשמור על המטען מצורף למדריך זה סרטון הסבר להתאמת מטען למחשב הנייד צריכים מטען למחשב נייד במחיר הזול בארץ? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!

 

טואול - בניית אתרים