lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

העברת מידע בין מחשבים ניידים


עודכן בתאריך: 10/3/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

צריכים להעביר מידע בין מחשבים? יש לכם מחשב ישן שאינו נדלק? לא יודעים איך מעבירים מידע בין מחשבים? הגעתם למקום הנכון ישנם מספר דרכים להעברת מידע בין מחשבים ניידים. במידה ושני המחשבים תקינים הרי מאוד פשוט לבצע את ההעברה בעזרת דיסק קשיח חיצוני או דיסק און קי. מעתיקים ממחשב אחד ואז מעבירים אל המחשב שני. גם על זה נדבר במאמר וגם על מקרה מוכר של מחשב נייד ישן שהפסיק להידלק ואין גישה אל המידע שבו בכלל. מה שנשאר זה ללמד אתכם איך להעביר את המידע שנמצא בתוכו אל מחשב חדש.

העברת מידע בין מחשבים

איך מעבירים מידע ממחשב מקולקל?
הדרך בה מעבירים מידע ממחשב מקולקל לרוב היא פירוק הדיסק הקשיח וחיבורו אל מחשב אחר בעזרת מתאם מיוחד במחשבים ניידים מסויימים פעולת הפירוק היא פעולה פשוטה וכל שצריך לעשות הוא לפרק מכסה קטן בתחתית המחשב כדי לפרק את הדיסק הקשיח, היות ולא כל המחשבים הניידים בנויים באותה צורה במחשבים ניידים מסוגים שונים פעולת הפירוק מאוד מורכבת ויש לפרק את המחשב פירוק מלא ומסובך כדי להגיע אל הדיסק הקשיח. במקרה כזה במידה ואין לכם נסיון ההמלצה היא לפנות לסרטוני יוטיוב שמסבירים איך מפרקים את המחשב הספציפי שלכם אם גם זה לא מצליח לכם פנו לאיש מקצוע מיומן.לא תמיד ניתן להעביר מידע ממחשב מקולקל בקלות!

ישנם מקרים בהם הדיסק הקשיח שהוא הרכיב בו מאוחסנים הקבצים שלנו הוא זה שהתקלקל ולא תהיה גישה אל המידע כלל במצב שכזה יהיה עלינו לפנות לשירות שחזור מידע כדי לשחזר את הקבצים האבודים מהדיסק הקשיח התקול ההמלצה היא לא להתעסק עם דיסקים קשיחים אשר אינם תקינים המצב שלהם יכול להחמיר בקלות עם כל התעסקות שאינה מקצועית.איך מבצעים העברת מערכת ההפעלה במלואה כולל תוכנות וקבצים?

ניתן לבצע העתק מלא של מערכת ההפעלה שלנו כך שתעבוד במחשב אחר ההעתק יעתיק את כל תכולת הדיסק הקשיח כולל תוכנות וקבצים, במקום להעביר ידנית קבצים במקרה זה כל תכולת הדיסק הקשיח תעבור אל המחשב החדש פעולה זו מומלצת מאוד וחוסכת הרבה כאב ראש של התקנת תוכנות רבות על מחשב חדש העברת מידע באופן ידני ועוד. ישנם המון תוכנות שיודעות לבצע את פעולת השכפול אך נרחיב על כך במדריך אחראיך מונעים את המצב מראש?

כדי שנוכל להחליף מחשב בקלות גם אם הישן התקלקל נוכל לבצע גיבוי למידע היקר שלנו על בסיס שבועי פעולת הגיבוי מתבצעת בצורה הבאה למי שאינו מכיר את הנושא: שומרים את הקבצים החשובים לנו מהמחשב אל כונן חיצוני או אל דיסק און קי ומשאירים העתק של המידע גם על המחשב כך שאם אחד מהם מתקלקל יהיה לנו את השני לגיבוי וכך גם אם המחשב שלנו התקלקל נוכל לרכוש מחשב חדש ולהעביר אליו את המידע ששמרנו מבעוד מועד בקלות רבה


העברת קבצים בין מחשבים ניידים

כמה עולה העברת מידע אצל טכנאי מחשבים?

ברוב המקרים המחיר נקבע לפי מורכבות פירוק הדיסק הקשיח בתוספת לכמות המידע שיש להעביר בין המחשבים מחשבים כמה זמן יש להשקיע עבור המשימה וכך ניתן לקבוע את המחיר להעברת המידע, בהערכה גשה מדובר במחיר של 100-400 שקלים ברוב המקרים אך אם אתם קוראים את המאמר הזה תוכלו למנוע זאת מראש לפי ההוראות של הסעיף הקודםפירקתי את הדיסק הקשיח איך אני מגיע אל המידע שלי?

ברוב המקרים המידע נמצא על שולחן העבודה, המסמכים שלי, התמונות שלי וכו... כדי להגיע אל תקיות אלו יהיה עלינו לחבר את הדיסק הקשיח למחשב אחר לגשת אליו דרך תקית "המחשב שלי" ושם נבחר ב-"משתמשים" בתוך משתמשים יופיעו כל משתמשי המחשב הישן כעת יש לבחור במשתמש שלכם ע"י לחיצה כפולה, במקרים מסויימים פתיחת תקיה זו לוקחת מספר דקות האזרו בסבלנות... ברגע שהתקיה תפתח תראו את כל תקיות השורש של המשתמש בהם מאוחסן המידע שלכם תוכלו בקלות להעתיק אותו אל המחשב החדש כעת.שימו לב!

במידה ויש לכם חשש שהמחשב ממנו אנו רוצים להעביר את המידע נגוע בוירוסים יהיה עלינו לוודא כי המחשב אליו אנו מחברים את הדיסק הקשיח מכיל אנטיוירוס חזק ומעודכן כך נוכל למנוע הדבקה של המחשב החדש ותוכנת האנטיוירוס תסנן עבורינו את הוירוסים בזמן העתקת המידע דבר נוסף שיש לשים עליו דגש רב הוא הרגישות של הדיסקים הקשיחים לזעזוע במידה ותפילו את הדיסק הקשיח הוא יתקלקל לכן הזהרו מגרימת זעזועים לדיסק הקשיחלסיכום :

העברת מידע בין מחשבים היא פעולה פשוטה למדי במיוחד כשיודעים מה צריך לעשות וממה להזהר, אם אינכם מבינים איך לבצע את ההעברה ההמלצה היא לפנות למקצוען כדי למנוע מצב של אובדן מידע! ביצוע גיבוי ימנע מראש את הצורך לבצע העברת מידע בצעו גיבויים באופן שבועי בימינו לא ניתן לדעת מתי הדיסק הקשיח לשכם ישבוק חיים אפילו במחשב חדש לכן גבו את המידע מראש.צריכים שירות תיקון למחשב הנייד שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
  מאמר בנושא החלפת כרטיס מסך למחשב נייד                מאמר בנושא רעש מאווררים            החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
 החלפת כרטיס מסך למחשב נייד מאמר             מאמר העוסק ברעש מאווררים         החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                               תיקון אייפד מאמר           תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר
 שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                     מאמר העוסק בתיקון אייפד               תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר

       החלפת שקע טעינה לטאבלט                          החלפת ספק כח למחשב                       החלפת צורב למחשב נייד
  החלפת שקע טעינה לטאבלט מאמר          החלפת ספק כח למחשב נייח מאמר        החלפת כונן דיסקים למחשב נייד מאמר

טואול - בניית אתרים