lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

תיקון שקעים למחשב נייח


עודכן בתאריך: 26/09/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים

לכל מחשב נייח מספר לא מבוטל של שקעים, שקעים אלו נוטים להשבר בקלות, במדריך הבא נלמד אתכם על החלפת שקעים במחשבים איך למנוע מראש תקלות ושברים, מה הגורם הנפוץ לשבר, איך מחליפים את השקעים ועוד.
איך מחליפים שקעים במחשב נייח?

כדי להחליף שקעים יהיה עלינו לפרק ברוב המקרים, את לוח האם של המחשב ואו את חלקו הקדמי של המארז, שם נמצאים כל השקעים של המחשב, החלפת השקע השבור או שאינו תקין, מתבצעת על ידי התכת ההלחמה שלו אל לוח האם, לאחר ההסרה של השקע התקול נוכל לנקות את איזור ההלחמה ולהלחים שקע חדש ותקין. ההחלפה מתבצעת ברוב המקרים במעבדת מחשבים שם יש את הכלים המתאימים לביצוע הלחמות של שקעים. העבודה של תיקון השקעים מבוצעת על ידי טכנאי מחשבים מיומן שמתמחה בעבודות הלחמה


החלפת שקעים למחשב נייח


איך נוכל למנוע שברים בשקעי המחשב?

מה שגורם לשבר ברוב המקרים הוא משיכה או עיקום של מה שמחובר אל השקע זה יכול להיות דיסק און קי או כבל מסך משיכה או עיקום בחוזקה של מה שמחובר אל השקע יגרום לשבר ברוב המקרים לכן אל תשאירו כבלים שלמוברי אל המחשב בצורה בה ניתן להיתקל בהם או למשוך אותם בחוזקה המלצה נוספת היא לחבר את ההתקנים הנשלפים דיסק און קי או כל דבר אחר אל כבל מאריך כך לא תוכלו לשבור את השקע במידה ותתקלו בהתקן המחובר אל המחשב.
אילו שקעים יש במחשב ומה נשבר הכי הרבה?

מלך השברים הוא שקע ה-usb בשקע זה משתמשים המון מחברים אליו התקנים וגם מנתקים באופן שוטף לכן הוא מתקלקל ברוב המקרים מהר יותר משאר השקעים. לכל מחשב ישנם גם שקעי שמע לחיבור רמקולים, שקע לחיבור המסך, ובחלקם גם קורא כרטיסים חשוב לנהוג במשנה זהירות עם שקעים אלו כדי למנוע מראש שברים ותקלות.
מה המקרה הכי גרוע עם שקעים שבורים?

ישנם מקרים בהם השבר הוא כל כך גדול שלא ניתן לתקן או להחליף את השקע ובמקרים חמורים יותר הנזק מגיע גם אל לוח האם של המחשב וגורם לו נזק בלתי הפיך במצב שכזה יהיה עלינו לבצע החלפה מלאה של לוח האם במחשב מדובר בפעולה מורכבת בנוסף לעלות של לוח האם והנה לכם תקלה גדולה שעולה לא מעט כסף.
שברים בשקעים וקצר ללוח האם

לפעמים הפינים הקיימים בכל שקע ושקע יכולים לגרום לקצר בלוח האם של המחשב הפינים השבורים נוגעים האחד בשני וגורמים
לקצר
קצר שכזה יכול להחריב את לוח האם לתמיד ואו לגרום לו לא לפעול באופן תקין כדי למנוע החמרה של בעיות עם שקעים שבורים יש לפנות למעבדה לתיקון מחשבים בהקדם האפשרי כדי לתקן את השקע השבור לפני שיגרום למחשב לנזק בלתי הפיך או יקר מאוד לתיקון.
ישנם סוגים שונים של שברים בשקעי המחשב?

האמת שכן ישנם סוגים שונים של שברים יש שברים שניתן לראות בעין כמו שאומרים ויש כאלו שהשבר שלהם הוא פנימי השקע נראה כאילו הוא שלם אבל החיבור שלו אל לוח האם שבור. ישנם מקרים ששבר מסוג זה גם תולש את החיבור שלו אל לוח האם ואז עבודת החיבור שלו אל לוח האם מורכבת יותר בקיצור ישנם סוגים רבים של שברים שפעולת התיקון שלהם שונה אבל כולם גורמים לבעיה אחת מוכרת וזה שקעים לא תקינים.
השקע אינו עובד לי האם תמיד הבעיה היא השקע?

התשובה היא לא ישנם מקרים בהם השקע והחיבור שלו אל לוח האם תקין ב-100% מה שגורם לו לא לעבוד הוא רכיב שמולחם על לוח האם שהפסיק לעבוד חלק זה נקרא גם בקר לדוגמא: אם בקר ה-usb אינו תקין חלק או כל מחיבורי ה-usb של המחשב יפסיקו לעבוד אז כמו שהבנתם לא תמיד שקע שאינו עובד מעיד על שבר למרות זאת הדבר הראשון שבודקים בשקע שאינו עובד הוא האם הוא נשבר או אינו מולחם טוב אל לוח האם של המחשב.
לסיכום:

שקעי המחשב הינם חלקים חשובים מהפעולה התקינה של המחשב כדי לתקן אותם יש לפנות למעבדת מחשבים מקצועית ואמינה. יש לנהוג במשנה זהירות עם כל שקעי המחשב כדי שלא ישברו יתעקמו וכו... וטיפ קטן לסיום אם נשבר לכם השקע שימו לב שהפינים שלו אינם נוגעים האחד בשני במידה וכן נסו לעקם אותם למצב בו אינם נוגעים האחד בשני וגורמים לקצר כל עוד השקע אינו גורם לקצר ניתן להשתמש במחשב כרגיל וכמובן לא להשתמש בשקע השבור.צריכים שירות החלפת שקעים למחשב הנייד שלכם ? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

logo בניית אתרים