lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

החלפת מצלמה למחשב נייד


עודכן בתאריך: 26/09/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)


לכל מחשב נייד בימינו ישנה מצלמה יהיה נדיר מאוד למצוא מחשב שאינו כולל מצלמה במיוחד במחשבים החדשים, תקלה במצלמה תגרום לנתק מהעולם המתקדם בו ניתן לבצע שיחות זום ובשלל אפליקציות אחרות כמו סקייפ ועוד. הפתרון היחידי במצב בו המצלמה אינה עובדת הוא החלפת המצלמה של המחשב ואו תיקון בעיית תוכנה שמונעת את הפעילות התקינה של המצלמה, כדי שנוכל להשתמש במחשב ובמצלמה שלו לשיחות אינטרנט שהפכו לחלק מהיום יום של כולנו.
איך מחליפים מצלמה במחשב נייד?

כדי להחליף את המצלמה יהיה עלינו לבדוק לפני ההחלפה האם הבעיה היא במצלמה או בתוכנת המחשב, לאחר שהגענו להחלטה שיש להחליף את המצלמה יהיה עלינו לבדוק לפי דגם המחשב ויצרן המחשב איזו מצלמה מתאימה לו, ברגע שיש לנו את המצלמה החדשה יהיה עלינו ברוב המקרים לפרק את המסך של המחשב הנייד כדי להגיע אל המצלמה התקולה ולהחליף אותה בחדשה. מדובר בפעולה שאינה מאוד מורכבת, אז אם יש לכם מעט נסיון עם מחשבים ניידים ניתן לבצע זאת ללא עזרה של טכנאי מחשבים ניידים, אם אין לכם ידע עדיף שלא תסכנו את המחשב שלכם.


החלפת מצלמה למחשב נייד

האם תמיד המצלמה היא הגורם לתקלה?

התשובה לכך היא חד משמעית לא ישנם מקרים בהם המצלמה בסדר גמור והתקלות מגיעות מבעיות של תוכנה לא מעודכנת ואו מנהל התקן לא תקין, לכן לפני שניגשים לביצוע החלפה של המצלמה יהיה עלינו לעבור תהליך של בדיקת התוכנה של המחשב כדי לוודא שהבעיה אינה נובעת מבעיות תוכנה. את התיקון של בעיות התוכנה ניתן לבצע בעזרתו של טכנאי מחשבים ניידים ואו לבד אם יש ידע מתאים, בהמשך מדריך זה תמצאו מידע על איך לבדוק ולתקן בעיות תוכנה שמונעות מהמצלמה לעבוד.
האם ניתן לשדרג מצלמה לאיכות טובה יותר?

ברוב המקרים הדבר אינו אפשרי, הסיבה לכך היא שלכל מחשב נייד ישנה מצלמה מסוג אחד בלבד שמתאימה לו ורק לו כדי שתבינו את העניין אסביר כמה פרטים, ישנם מאות אם לא אלפי דגמים של מחשבים ניידים של כמה יצרניות עיקריות כמו dell, hp, lenovo ועוד, לכן את המצלמה של המחשב יש להתאים לפי יצרן המחשב לדוגמא: dell ולדגם המחשב לדוגמא: n5110 מצלמה זו תתאים רק למחשב הזה ולא ניתן להתאים או להתקין אותה על מחשב אחר, אפילו אם היצרנית שלו היא חברת dell.
איך לבדוק ולתקן בעיות תוכנה שמונעות מהמצלמה לעבוד?

הדבר הראשון שיהיה עלינו לבדוק יהיה מנהל ההתקן של המצלמה, או בשפת הטכנאים דרייבר נשמע לכם מורכב? אז זהו שלא! ישנה תוכנה שנקראת driver booster שהיא תוכנה חינמית שמעדכנת בצורה אוטומטית את כל מנהלי ההתקנים במחשב, כולל את זה של המצלמה כל שצריך לעשות הוא להוריד להתקין ולהריץ אותה במחשב וכל זה  בחינם ללא עלות מצורף סרטון שמראה איך להוריד את התוכנה להתקין ולהפעיל אותה בקלות רבה
כמה זה עולה לי?

לא הצלחתם לתקן לבד? זקוקים לטכנאי מחשבים מקצועי שיתקן עבורכם את הבעיות במצלמה? טוב אז כמה זה עולה בעצם ברוב המקרים? החלפת מצלמה במחשב נייד עולה בין 250 - 550 המחיר נקבע לפי היצרן של המצלמה והאיכות שלה, בכל מחשב מצלמה שונה אל תתפסו אותי במילה אבל זהו טווח מחירים גס כדי שיהיה לכם מושג במה מדובר וכמו שצויין קודם לכל מחשב נייד חלקי חילוף המתאימים לדגם שלו ורק לו, לכן המחיר יהיה שונה ממחשב אחד לאחר.
כמה זמן אורכת החלפה של מצלמה במחשב נייד?

ברוב המקרים אם יש לנו את המצלמה החליפית מדובר בפעולה שאורכת בין שעה לכמה שעות תלוי בדגם המחשב, במידה ואין לנו מצלמה חליפית יהיו מקרים בהם לא ניתן להשיג את המצלמה בארץ ויהיה עלינו להזמין אותה מעבר לים הדבר כמובן מאריך את זמן ההמתנה לתיקון והחלפת המצלמה.
מצלמה בחיבור חיצוני האם זה אפשרי?

התשובה לכך היא כן, אבל מדובר בפתרון מסורבל ולא נוח, ניתן בקלות לחבר מצלמה אל שקע ה-usb של המחשב כדי לעבוד עם המחשב באופן זמני עד להחלפת המצלמה הפנימית של המחשב, פתרון זה מתאים במידה ויש לחכות להזמנת מצלמה חליפית מחוץ לארץ.
לסיכום

מחשב שמצלמת הרשת שלו אינה עובדת ברוב המקרים יפריע מאוד למי שמשתמש במצלמת הרשת באופן קבוע, תיקון ואו החלפת המצלמה במצב שכזה יפתור את את התקלה ויחזיר את המחשב שלנו לעבודה רציפה ניתן לנסות לתקן את המצב בעזרת מדריך זה או לפנות אלינו כדי שנתקן עבורכם את הבעיות של מצלמת הרשת במהירות ובמחיר משתלםצריכים שירות החלפת מצלמה למחשב הנייד שלכם ? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים