lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

כל מה שיש לדעת לפני רכישת מחשב מקינטוש יד שניה

עודכן בתאריך: 30/10/2020
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)


צריכים שירות בדיקה לפני רכישה? רוצים לרכוש מק יד שניה ישירות ממעבדה? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום צור קשרמנסיוני רב השנים (מעל 20 שנים) עם מחשבי מקינטוש צברתי ידע חשוב שאותו אשתף אתכם כאן, ישנו תהליך חשוב מאוד שיש לעבור לפני רכישה
של מחשב מקבוק פרו איימק או מקבוק אייר משומש, תהליך זה יבטיח רכישה של מחשב ללא חששות שרכשנו "חתול בשק". במדריך הבא אלמד
אתכם את כל מה שיש לבדוק או לדעת לפני ביצוע רכישת מחשב אפל משומש.
שנת היצור של המחשב כמה זה חשוב?

שנת היצור של המחשב חשובה מאוד, במידה והמחשב יוצר לפני יותר מ-12 שנים אל תרכשו אותו, הסיבה לכך נעוצה בחוסר תמיכה בתוכנות
המתקדמות למעשה מחשב אפל שגילו גבוהה מ-12 שנים אינו מחשב שיכול לשרת אתכם ואינו תומך בתוכנת ההפעלה של אפל שבה ניתן להשתמש באופן שוטף, כדי להפעיל תוכנות מחשב שנתמכות נכון להיום, לכן שימו לב לשנת היצור של המחשב כצעד ראשון וחשוב מאוד ככל שיש לכם אפשרות לרכוש מחשב אפל משנה מתקדמת יותר, כך הוא ישרת אתכם מספר שנים גבוהה יותר.
בדיקת מאמץ כדי לחשוף תקלות!

חשוב מאוד להעביר כל מחשב יד שניה של אפל בדיקת מאמץ, בדיקה זו יכולה לחשוף תקלות שלא ניתן לגלות בשימוש יומיומי במחשב.בזמן שאנחנו מאמצים את המחשב, נוכל לראות איך הוא מגיב למאמץ, ברוב המחשבים התקולים בדיקת המאמץ תחשוף את התקלה וכך נוכל לדעת שהמחשב אינו תקין ולא שווה רכישה. ישנם המון תוכנות שיודעות לאמץ את מחשבי המק ניתן להוריד את רובם מהאינטרנט בחינם לדוגמא: התוכנה ...


בדיקת קנייה למקבוק פרו

פתיחה פיזית של המחשב כדי לבחון את תקינותו!

עוד בדיקה חשובה לא פחות שיש לבצע לפני רכישת מחשב אפל זו בדיקה פיזית כדי לבחון את רכיבי המחשב השונים. כדי לבצע בדיקה זו יהיה עלינו לפנות למעבדה למחשבי מקינטוש, בה יש את הכלים המתאימים לביצוע פירוק ובדיקה למחשבי אפל אל תדלגו על השלב הזה הוא חשוב לא פחות ממחיר המחשב או מהמראה החיצוני שלו.
מחזורי טעינה של הסוללה למה צריך את זה?

ניתן בקלות רבה לבדוק כמה פעמים הוטענה הסוללה של המחשב ללא עזרה של תוכנה חיצונית מספר מחזורי הטעינה יכול להעיד על מצב הסוללה ותקינותה, במחשבים החדשים יותר בהם מחליפים סוללה אחת לכ-5 שנים מספר מחזורי הטעינה יכול גם לספר לנו על היקף השימוש במחשב ובכך לדעת עד כמה השתמשו במחשב בתקופת הזמן מאז שהוא נרכש. לסרטון זה מצורף סרטון שמראה איך ניתן לראות כמה מחזורי טעינה עברה הסוללה של המחשב הנייד של אפל אותו אנחנו רוצים לרכוש.

סרטון שמראה איך בודקים מחזורי טעינה במחשבים ניידים של אפל


במחשבי מקבוק מכל הדגמים החדשים לא ניתן לשדרג דבר מלבד הדיסק הקשיח!

שימו לב מה שתקנו אינו ניתן לשדרוג אם המחשב מגיע עם מעבד i5 לדוגמה לא ניתן לשדרג אותו למעבד מסדרה חזקה יותר. זה מה שגורם למצב בו הדבר היחידי שניתן לשנות ולהחליף הוא הדיסק הקשיח של המחשב בו מאוחסן המידע שלנו, את הדיסק הזה ניתן להחליף באחד בעל נפח אחסון גדול יותר אבל גם כאן המחיר של השדרוג הוא מאוד גבוה לכן ההמלצה שלנו היא לרכוש את המחשב עם המאפיינים אותם אתם צריכים מראש בדקו או התייעצו עם איש מקצוע שידריך אתכם מהם המאפיינים שמתאימים לצרכי העבודה שלכם עם המחשב.
בדיקת מצב אחריות?

רוב המחשבים של אפל מגיעים עם אחריות לשלוש שנים, אם אתם מתכוונים לרכוש מחשב שהמוכר שלו טוען שהוא עדיין באחריות בקשו ממנו קודם כל העתק של חשבונית הקניה, בשלב שני ניתן לבדוק באתר של אפל את מצב האחריות של המחשב בכתובת הבאה לחץ למעבר לאתר  יש להזין באתר את המספר הסידורי של המחשב כדי לקבל את סטטוס האחריות שלו. בשלב שלישי אנחנו ממליצים להתקשר אל החנות בה המחשב נרכש כדי לבדוק האם הוא באחריות והאם העברת הבעלות במחשב תפריע למימוש אחריות או לא, גם כאן יש להצטייד במספר הסידורי של המחשב. שימו לב מחשב שנרטב אינו מכוסה באחריות לכן יש לבצע בדיקה פיזית במעבדה כדי לוודא שהמחשב לא נרטב בעבר (לפעמים לא רואים אם נרטב מבחוץ ללא פירוק ופתיחה פיזית)
לסיכום:רכישה של מחשב משומש ובטח של חברת אפל מצריכה בדיקה מעמיקה כדי לא להתאכזב, ישנם מחשבים של חברת אפל שעלותם מעל 20
אלף שקלים סכום לא מבוטל שיש לנהוג במשנה זהירות עם השימוש בו! לכן במידה ואינכם מבינים מספיק פנו למעבדה מקצועית שתבצע עבורכם את בדיקת המחשב במדריך זה ישנם מספר רב של פרמטרים אותם ניתן ליישם לפני רכישה של מחשב אפל משומש מלבד פתיחה פיזית של המחשב.


צריכים שירות בדיקת קניה למחשב המקינטוש שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר

מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו
.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים