lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

איך לבחור מחשב ניידעודכן בתאריך: 8/7/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים בירושלים (since 1996)


כדי לבחור מחשב נייד חדש, יהיה עלינו לבדוק מספר פרמטרים חשובים וזאת לפני ביצוע הרכישה של מחשב נייד שמתאים לצרכים שלנו. במדריך הבא תמצאו את כל מה שיש לבדוק כדי להחליט איך לבחור את המחשב הנייד שהכי מתאים לצרכי המחשוב שלכם! בין הנושאים שנעבור עליהם: מחיר יחס עלות תועלת, באיזה חברה לבחור? ממה יש להזהר? מהם הפרמטרים העיקריים שיש לבדוק לפני שבוחרים מחשב נייד ועוד...
רכישת מחשב נייד חדש מה חשוב לדעת?
הדבר הראשון שיש להתייחס אליו הוא האם המחשב מתאים לצרכים שלנו! כדי לדעת האם המחשב מתאים נבדוק האם הוא חזק מספיק עבור התוכנות שאנו רוצים להפעיל עליו לדוגמה: אם אנו צריכים להפעיל תוכנות גרפיות כבדות על המחשב יהיה עלינו לבחור מחשב עם מעבד חזק מספיק עבור תוכנות גרפיות. כדי להפעיל תוכנות כמו גלישה באינטרנט ואו מעבד תמלילים (word) ניתן לרכוש מחשב בסיסי ובעלות נמוכה יחסית לכן יהיה עלינו להתאים את המחשב לדרישות שלנו מכח המחשב ויכולות העיבוד שלו.


איך לבחור מחשב נייד

מספר דברים שיש להתאים לפני רכישה
1) גודל המסך הרצוי
2)משקל המחשב (במקרים בהם המחשב נייד רוב הזמן רצוי משקל קטן ככל האפשר)
3)התאמת מהירות המחשב לצרכי המחשוב שלנו (אילו תוכנות אנו רוצים להריץ עליו)
4)זמן סוללה - כמה זמן ניתן להשתמש במחשב ללא חשמל
5)כמה שנים המחשב יוכל להתאים לשימוש בתוכנות בהם אנו משתמשים
פרמטרים חשובים לפני שבוחרים מחשב נייד
מעבד: כיום ישנם 3 דגמים עיקריים והם: i3 i5 i7 ככל שהמספר גדול יותר כך המעבד חזק יותר ומתאים למגוון רחב יותר של פעולות אם אנו צריכים מחשב לשימוש בסיס של גלישה באינטרנט ועיבוד תמלילים נבחר במעבד ה-i3 ם אנו צריכים מחשב לעריכת גרפיקה למשל אז נבחר במעבד ה-i7. פרמטר נוסף וחשוב מאוד הוא סוג הדיסק הקשיח ההמלצה שלנו היא לא לרכוש מחשב נייד עם דיסק קשיח מכני מהדור הישן! בדקו טוב טוב שאתם\ן מקבלים דיסק קשיח מסוג ssd עם רכישת המחשב ההבדל בין דיסקים אלו הוא עצום מבחינת מהירות התגובה של המחשב.
שימו לב לשנת היצור של המחשב!
הסעיף הזה נכתב כדי שלא יעבדו עליכם אז שימו לב! ישנם מחשבים ניידים אשר שנת היצור שלהם היא לדוגמה: 2018 ואנחנו בשנת 2022 עדיין נמצא את המחשבים האלו נמכרים כמחשבים חדשים היות והם לא היו בשימוש אבל שימו לב מחשב נייד שיוצר בשנת 2018 מכיל חומרה ישנה עם מעבד מדור ישן יותר מהמעבדים שמגיעים במחשבים שיוצרו בשנת 2022 לכן שימו לב לבדוק טוב טוב מהו דור המעבד! מהי שנת היצור של המחשב! האם זה חדש או מחודש וכו... ישנם מקרים רבים בהם לא מציינים את שנת היצור או דור המעבד וכו...
זיכרון ram ה זה ואיך לבחור את הנכון עבורי?
זיכרון ה-ram הוא זיכרון "נדיף" בשונה מהדיסק הקשיח אשר מאחסן עבורינו את המידע החשוב שלנו זיכרון ה-ram אחראי לאחסון של מידע זמני כמו למשל הדפדפן שאנו גולשים איתו ברשת ככל שתרכשו מחשב עם זיכרון גדול יותר כך תוכלו להפעיל מספר גדול יותר לש תוכנות במקביל כך שאם יש לכם צורך בהפעלה של מספר גדול של תוכנות במקביל יהיה עליכם לרכוש מחשב עם זיכרון ram גדול יותר. מחשבים "רגילים"  מגיעים כיום עם בין-4 ל-8 גיגה של זיכרון זה במידה ואתם רוצים להריץ המון תוכנות במקביל או תוכנות כבדות יהיה עליכם לרכוש מחשב נייד על זיכרון של-16 גיגה ומעלה.

איך בוחרים מחשב ניידאיך נדע באיזו חברה לבחור?
ישנם לא מעט יצרנים של מחשבים ניידים, איך נוכל לדעת באיזו חברה לבחור? אנו נמנעים במדריך זה מהמלצות ספציפיות אך התייעצות עם מספר מעבדות\מוכרים תוביל אתכם בקלות אל שלושת החברות המומלצות ביותר כדי שלא תקנו מוצר לא אמין ובעייתי ניתן לדפדף ברשת האינטרנט יש לא מעט מבחנים שנתיים שיראו לכם מיהם המחשבים הטובים ביותר ואילו מחשבים אינם אמינים.מה מומלץ בדרך כלל?
ההמלצה היא לקנות מחשב חזק יותר מהמינימום הנדרש לנו ברגע זה וזאת כדי שיוכל להתאים למספר כמה שיותר גדול של שנים מבלי שנאלץ להחליף אותו. עד כמה חזק יותר מהמינימו הנדרש לנו? ברוב המקרים הכל תלוי בתקציב שלכם אך מומלץ מאוד לקנות מחשב כמה שיותר חזק כך תוכלו להבטיח שמחשב זה יפעל טוב גם מעבר למספר שנים.צריכים מחשב נייד חדש במחיר הכי זול בארץ? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
  מאמר בנושא החלפת כרטיס מסך למחשב נייד                מאמר בנושא רעש מאווררים            החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
 החלפת כרטיס מסך למחשב נייד מאמר             מאמר העוסק ברעש מאווררים         החלפת דיסק קשיח למחשב נייד מאמר
שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                               תיקון אייפד מאמר           תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר
 שחזור מידע מכרטיס זיכרון מאמר                     מאמר העוסק בתיקון אייפד               תיקון לוח אם של מחשב נייח מאמר

       החלפת שקע טעינה לטאבלט                          החלפת ספק כח למחשב                       החלפת צורב למחשב נייד
  החלפת שקע טעינה לטאבלט מאמר          החלפת ספק כח למחשב נייח מאמר        החלפת כונן דיסקים למחשב נייד מאמר
טואול - בניית אתרים