lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

עיקור מחשב נייד - חסימת גישה לאינטרנט

עודכן בתאריך: 25/09/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

כדי להפוך מחשב נייד לנטול אינטרנט יהיה עלינו "לעקר" אותו ממספר רכיבי רשת ברוב המקרים מדובר במחשבים של המגזר החרדי בו אין היתר לשימוש ברשת האינטרנט במדריך הבא תקבלו את כל המידע בנושא כולל: איך מעקרים מחשב נייד, כמה זה עולה, מהו עיקור, מה ניתן לעשות לבד כמה זמן לוקח התהליך של עיקור מחשב כל זאת ועוד במדריך מקיף מבית פרוטק מחשבים.מהו עיקור מחשב נייד מחיבור לאינטרנט?

הפעולה העיקרית אותה מבצעים כדי להבטיח שמחשב נייד לא יוכל להתחבר לאינטרנט הוא הוצאת רכיב האינטרנט האלחוטי מהמחשב. אבל זה לא הכל... יש לבצע פעות עיקור חומרה גם בכרטיס הרשת הקווי של המחשב החלק אליו מתחבר כבל הרשת. שני רכיבי חומרה אלו אחראיים על חיבור המחשב אל רשת האינטרנט ויש לבצע בהם פעולה שתמנע חיבור שלהם אל רשת האינטרנט הפעולה מתבצעת במעבדה למחשבים ניידים בה יש את כל הכלים המתאימים לביצוע העיקור של המחשב הנייד.מה המחיר לעיקור מחשב נייד מרשת האינטרנט?

המחיר לרוב נע בין 200 ל-400 שקלים אך יש יוצאים מן הכלל! המחיר נקבע לפי מורכבות העובודה מול המחשב הנייד שלכם. ככל שהעבודה מורכבת יותר כך המחיר יהיה יקר יותר ישנם מחשבים ניידים מסוגים שונים בהם עבודת העיקור שונה בתכלית לכן לכל מחשב נייד מחר שונה לעיקור וביטול האפשרות שלו להתחבר לאינטרנט. כמו שצויין קודם האפשרות הזו מיועדת במיוחד לקהל החרדי בו אין אישור לחיבור מחשבים לרשת האינטרנט מטעמי צניעות. אך ישנם מקרים של מחשבים שיש לעקר כשי שלא יוכלו לפרוץ אליהם מכל תחום עסקי וכו..
אינטרנט כשר ולמה זה קשור לנושא המדריך?

ישנם מקרים בהם ניתן להתקין אינטרנט כשר של חברת אתרוג או נטפרי במצב זה המחשב יוכל לגשת לרשת האינטרנט אך לאתרים מסויימים שערברו סינון על ידי החברה המסננת במקרים אלו אין צורך בעיקור המחשב מרשת האינטרנט וניתן להשתמש בשמחב בביטחה היות ויש שירות סינון תכנים לא צנועים מותקן במחשב. שירות זה מציע רמות סינון רבות בהם ניתן לבחור מה יסונן לפי רמות החל מרמה נמוכה לרמת הסינון הגבוהה ביותר! זהו פתרון מצויין למקרים בהם יש צורך להשתמש ברשת האינטרנט אך להיות בטוח מתכנים שאינם צנועים!
מה ניתן לעשות לבד כדי להבטיח גלישה צנועה ברשת האינטרנט?

ניתן לרכוש מנוי בספקיות האינטרנט הכשר כדי לסנן תכנים שאינם צנועים למרות זאת במחשבים הם יש צורך בחסימה מלאה לא יהיה מנוס מפניה למעבדה למחשבים ניידים כדי שתעקר את המחשב שלכם סופית! אם אינכם רוצים שלמחשב שלכם תהיה גישה אל רשת האינטרנט יהיה עליכם לעקר אותו סופית.  איש לא יוכל להתחבר ממחשב זה לאינטרנט בכלל! השירות מוצע על ידי פרוטק מחשבים כשירות משלים למחשבים ניידים של החברה החרדית כדי למנוע חיבור לרשת האינטרנט לצמיתות!החלטתם לעקר את המחשב שלכם אז כמה זמן לוקח התהליך?

ברוב המקרים מדובר במספר שעות בעוד שבמקרים מסויימים תאלצו להפרד מהמחשב שלכם ל-24 שעות כדי לבצע את העיקור. מה שקובע את זמן העיקור הוא סוג המחשב ככל שהמחשב מסובך יותר לעיקור כך התהליך יהיה ארוך יותר ועד 24 שעות! קחו בחשבון שכדי להחזיר את חיבור האינטרנט למחשב שלכם אחרי עיקור יהיה עליכם לשלם עלות נוספת שהיא שולית יחסית לעיקור! במקרים רבים לפני מכירת המחשב הנייד יש צורך להחזיר את האפשרות של חיבור הרשת למחשב כדי שהמשתמש החדש שאינו זקוק למחשב ללא אינטרנט יוכל להתחבר בקשו מהמעבדה שמעקרת לכם את המחשב את כל החלקים למקרה בו תרצו להחזיר את המחשב למצב שניתן לחבר אותו לרשת האינטרנט.
האם יהיה ניתן להתחבר לאינטרנט אחרי עיקור מחשב?

בלתי אפשרי כלל העיקור מוודא שלא ניתן להתחבר לאינטרנט בכלל ללא יוצא מן הכלל. עיקור הוא תהליך בו דואגים שכל חלק במחשב שיודע להתחבר לאינטרנט לא יעבוד יותר במחשב ולצמיתות! ישנם שני רכיבים שיודעים להתחבר לאינטרנט בכל מחשב והם כרטיס הרשת האלחוטי וכרטיס הרשת החוטי שני רכיבים אלו עוברים תהליך שגורם להם לאבד את היכולת להתחבר לרשת האינטרנט בכלל! למרות זאת המצב הוא הפיך אך ורק על ידי מעבדת מחשבים ניידים מקצועית. משתמשי מחשב רגילים לא יוכלו לעקוף את העיקור ללא הידע שיש לכל מעבדת מחשבים או טכנאי מחשבים מיומניםץ לכן אחרי עיקור מחשב תהיו בטוחים שהמחשב שלכם לא יוכל להתחבר לרשת האינטרנט בכלל!
לסיכום:

כדי לעקר מחשב שלא יוכל להתחבר לאינטרנט בכלל יש לפנות למעבדת מחשבים מקצועית! לא מומלץ לפנות לחובבנים שיכולים להרוס לכם את המחשב נסיונות לחסוך בעלות העיקור יכולים לעלות ביוקר ויגרמו למחשב שלכם נזקים שיגרמו לו  להפסיק להדלק! עשו לעצמכם טובה ופנו למעבדה מקצועית שתבצע עבורכם את הפעולה כדי למנוע עוגמת נפש מיותרת. טיפ חשוב מאוד לפני ביצוע עיקור למחשב מומלץ מאוד לבצע גיבוי לקבצים החשובים שלכם כדי למנוע אובדן מידע מראש. דעו שניתן להשיב מחשב מעוקר לחיבור לאינטרנט בקשו את כל חלקי המחשב שמפורקים בזמן עיקור המחשב שלכם כדי שתוכלו להשיב את המחשב לפעולה מול רשת האינטרט בהמשך!צריכים שירות עיקור למחשב הנייד שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

logo בניית אתרים