lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

החלפת שקע טעינה למקבוק פרו

עודכן בתאריך: 2/07/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)


צריכים שירות החלפת שקע טעינה למקבוק שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום
צור קשר
לכל מקבוק שקע טעינה יחודי לדגם שלו, תקלה בשקע זה תשבית את המחשב שלכם ולא תוכלו להטעין אותו. במדריך הבא תקבלו את כל המידע בנושא כולל טיפים שיעזרו לכם לפתור את התקלה לבד! הנושאים בהם נתמקד במאמר: כמה עולה החלפת שקע טעינה? איך זה מתבצע? מה ניתן לעשות לבד? כמה זמן אורכת ההחלפה? מהם התקלות הנפוצות? האם ניתן לתקן את השקע כדי להמנע מהחלפה?
החלפת שקע טעינה למקבוק פרו מהם התקלות הנפוצות?

שקעי הטעינה של אפל איכותיים מאוד בדגמים הישנים משנת 2009-2016 ישנו שקע מגנטי שמונע קריעה של כבל הטעינה והרס של השקע במקרה של משיכה פטנט חכם מאוד שמונע המון בעיות! במחשבים החדשים ישנו שקע טעינה מסוג usb type c שאינו מכיל את המגנט כמו בדגמים הישנים ברגע שמשכתם את הכבל בחוזקה בטעות השקע יכול להנזק וגם כבל הטעינה בכל מקרה התקלות הנפוצות בכל הדגמים האלו הם: חדירת נוזלים אל השקע הדבר מייצר קורוזיה שמפריעה לתיפקוד התקין של שקע הטעינה. התחממות יתר של שקע הטעינה שגורמת למגעים שלו להיות רופפים (ניתן לפתור בקלות ע"י ניקוי מיוחד) רכיבי אלקטרוניקה שמחוברים אל השקע שהתבלו וזקוקים להחלפה ועוד ועוד...


החלפת שקע טעינה למקבוק פרו

האם ניתן לתקן את השקע כדי למנוע את הצורך בהחלפה?

התשובה היא כן אך לא תמיד זה אפשרי במקרים בהם השקע שבור לגמריי הדבר אינו אפשרי! במקרים בהם ישנם רכיבי אלקטרוניקה בלויים על השקע אז ניתן בקלות לחליף אותם כדי לתקן את שקע הטעינה. במקרים של מגעים רופפים גם כן ניתן לתקן את הבעיה בקלות רבה. הפתרון הכי קל הוא לבצע החלפה אך העלות גבוהה יותר מתיקון השקע לכן נסו לתקן לפני שאתם ממהרים להחליף את שקע הטעינה שלכם!
מה ניתן לעשות לבד כדי לתקן את הבעיה?

הדבר הראשון שיש לבדוק הוא את נקודות המגע של השקע. אם ישנו ליכלוך על המתכת יש לבצע ניקוי כדי לאפשר מגע בין המטען לשקע הטעינה. במחשבים החדשים עם חיבור type c ניתן לבדוק האם יש קורוזיה בתוך השקע במידה ויש ניתן לנקות אותה כדי להשיב את המחשב לפעולה תקינה. במקרים רבים המטען הוא זה שגורם לבעית הטעינה ולא השקע לכן נסו להטעין את המחשב עם מטען אחר שאתם בטוחים שהוא תקין. אם כל זה לא עזר תאלצו לפנו לעזרה של מעבדה לתיקון מקבוק פרו כדי שיבדקו עבורכם האם הבעיה היא בשקע הטעינה והאם ניתן לתקן אותו או שחייב לבצע החלפה.
האם כל בעיות הטעינה קשורות לשקע הטעינה?

התשובה לכך היא לא! ישנם מקרים בהם שקע הטעינה תקין והתקלה יכולה להגיע מחלקי המחשב הבאים: מטען, תקלה בלוח האם, סוללה לא תקינה, וכו... לכן יש לבצע בדיקה לפני שמגיעים למסכנה ששקע הטעינה מקולקל. יש לבצע החלפת מטען כדי לישלול שהתקלה קשורה אליו במעבדה יוכלו לבדוק עבורכם אם הסוללה היא הגורם לבעיה או אולי לוח האם של המקבוק שלכם!
החלפה של שקע הטעינה במקבוק פרו איך זה מתבצע?

כל דגם בנוי בצורה שונה אך הרעיון זהה שקע הטעינה במקבוק ברוב המקרים הינו חלק נפרד מלוח האם כך שניתן לפרק אותו די בקלות כדי להחליף אותו. שימו לב אם אין לכם את הידע המתאים אל תנסו את זה לבד זה יכול לעלות לכם ביוקר! התעסקות עם חלקי האלקטרוניקה של המחשב יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך וגם לאובדן מידע! כדי להחליף את שקע הטעינה יש לבצע פעולות שמפחיתות את הסיכון למחשב ולמידע שמאוחסן עליו ל-0 השלב החשוב ביותר בדרך לשם הוא ניתוק הסוללה לפני שבכלל נוגעים בחלקי המחשב השונים כדי למנוע מצב של קצר חשמלי שיכול להרוס חלקי מחשב יקרים. לאחר מכן דרוש ידע ונסיון כדי לבצע את ההחלפה בצורה בטוחה אם אין לכם את הידע המתאים פנו למעבדה מקצועית למחשבי אפל.


תיקון שקע טעינה למקבוק פרו

כמה זמן אורכת ההחלפה של שקע הטעינה במקבוק פרו?

ברוב המקרים מדובר בפעולה שאורכת בין שעה לשלוש שעות ככל שפירוק המחשב מסורבל יותר כך הפעולה תיתארך. במקרה של תיקו ללא החלפה הדבר יכול להאריך את זמן התיקון גם כן! בכל מקרה חשוב מאוד לבדוק האם יש את החלק במלאי לפני שמוסרים את המחשב לתיקון כדי להיות בטוחים שלא תאלצו להפרד מהמחשב שלכם ליותר מדי זמן... ישנם מקרים בהם הבעיה אינה שקע הטעינה וזמן התיקון תלוי בסוג התקלה בצעו בדיקה מקדימה במעבדה כדי שתוכלו לדעת מהי הבעיה במקבוק שלכם ומהי העלות לתיקון התקלה.
החלפת שקע טעינה במקבוק מהו המחיר?

יהיה קשה עד בלתי אפשרי לכסות את כל הדגמים הקיימים אך ננסה לתת לכם הערכה גסה הטווח הגס הוא בין 400 ל-800 שקלים ברוב המקרים למרות שיש יוצאים מן הכלל המחיר נקבע לפי עלות החלק בתוספת הזמן שיש להשקיע בהחלפה שלו בסוג המחשב שיש לכם. בצעו סקר שוק כדי לוודא שאתם מקבלים חלקים מקוריים בעלות הכי טובה לא מומלץ לבצע החלפה לחקים שאינם מקוריים זה רק יקצר את חיי המחשב שלכם ההמלצה היא להתעקש על חלקי חילוף מקוריים בלבד...
טיפים לשמירה על שקע הטעינה!


1) להזהר עם כבל המטען כדי שלא תמשכו אותו בחוזקה ברוב המקרים הדבר קורה כשנתקלים בו במפתיע שימו לב שכבל הטעינה צמוד למחשב

2) השתדלו לבצע את הטעינה בלילה כדי שתוכלו להשתמש במחשב כשאינו מחובר לחשמל במהלך היום כך תמנעו שבר בשקע

3) הרחיקו נוזלים מסביבת המחשב חדירת נוזלים זהו אחד הגורמים המוכרים ביותר לתקלות במחשבים

4) המנעו מזעזועים למחשב מנפילה מכה וכו....
לסיכום:

לא כל תקלה בטעינת המקבוק קשורה לשקע הטעינה וכמו שצוין קודם לכן זה יכול להיות קשור לסוללה או למטען או בכלל ללוח האם נסו להחליף את המטען בתור התחלה אם זה לא עוזר למחשב שלכם פנו למעבדה למחשבי אפל כדי שתאבחן עבורכם את התקלה בצורה מקצועית וודאו שמודיעים לכם מהי התקלה ומהי העלות לתיקון לפני שמתקנים את המחשב ללא ידיעתכם.
צריכים שירות החלפת שקע טעינה למקבוק שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך?

logo בניית אתרים