lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

החלפת עכבר למקבוק

עודכן בתאריך: 25/06/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

החלפה של פד העכבר בכל דגמי המקבוק הניידים יש לבצע במקרים של קורוזיה (עקב חדירת נוזלים) במקרים של שבר עקב זעזוע גדול או מכה ועוד... מחשב שפד המגע שלו אינו עובד אינו מחשב נייד, היות ועלינו לסחוב עכבר חיצוני ביחד איתו לכל מקום בו אנו צריכים להשתמש במחשב, הדבר יכול להיות לא נחמד בלשון המעטה. למחשבי אפל פד עכבר משוכלל ביותר אשר מכיל המון אופציות לעבודה מול המחשב בשונה ממחשבים ניידים רגילים בהם אין את שלל האפשרויות שפד עכבר זה מציע... במאמר הבא נספר לכם כל מה שחייב לדעת על החלפת פד העכבר! נספר לכם גם: כמה זמן אורכת ההחלפה, כמה זה עולה, מהם הגורמים לתקלה בפד זה, איך ניתן לבדוק האם הבעיה היא בפד או בתוכנה של המחשב, האם ניתן לתקן פד עכבר שהתקלקל, ועוד......
החלפת עכבר למקבוק מתי צריך את זה?

ברוב המקרים יהיה עלינו להחליף את פד העכבר במקרים בהם לא ניתן לתקן אותו! אחרי נסיונות לתיקון שלא צלחו נהיה חייבים לבצע החלפה מלאה לפד העכבר כדי להחזירת את המחשב לפעולה תקינה. כל עוד המחשב אינו מזהה את פד העכבר או שהוא עובד בצורה חלקית יהיה עלינו לבדוק אותו כדי לקבוע האם ניתן לתקן או שיש לבצע החלפה מלאה. מחשבי אפל ידועים בעלות הגבוהה שלהם שנובעת מהחידושים אשר מותקנים במחשבים שלהם, מחשבים אלו נמצאים תמיד מספר צעדים מעל המחשבים הרגילים שאינם אפל לכן עלות ההחלפה של כל חלק במחשבי אפל גוררת עלויות לא מבוטלות יחסית למחשבים "הרגילים".


החלפת עכבר למקבוק

כמה זמן תאלצו להפרד מהמקבוק שלכם כדי להחליף את העכבר?

הכל תלוי בזמינות החלק ככל שהחלק זמין במלאי כך יהיה קל מאוד לבצע את ההחלפה שלו תוך מספר שעות עד 24 שעות במקרים של מחשבים שבנויים בצורה קשה לפירוק. במקרים מסויימים בדגמים שאינם נפוצים יהיה עלינו להזמין את החלק מחול מה שיאריך את זמן ההמתנה לתיקון המחשב אך ניתן בקלות להשתמש בעכבר חיצוני בזמן שאנחנו מחכים להגעת פד העכבר שלנו.
פד עכבר מקולקל האם זה נפוץ או נדיר?

פד העכבר הוא חלק עמיד מאוד כל עוד לא גרמנו לו נזק! נדיר מאוד שפד עכבר מתקלקל לבד מבלאי וכו.. לכן שימו לב להרחיק נוזלים מסביבת המחשב. חדירת נוזלים הם הסיבה הנפוצה ביותר לתקלות בפד העכבר. מקרים נוספים בהם נתקלתי הם סוללת ליתיום שהתנפחה בתוך המחשב וגרמה לשבר בפד העכבר זהו מקרה מאוד נפוץ במחשבים של אפל ונגרם מחוסר טיפול תקופתי למחשב ואי החלפת סוללה בזמן!
האם ניתן לתקן את העכבר במקבוק?

התשובה היא כן במקרים רבים הדבר אפשרי אך לא תמיד. במקרים של חדירת נוזלים ביצוע ניקוי קורוזיה במכונה מיוחדת ברוב המקרים יחזיר את העכבר לפעולה תקינה. למרות זאת ישנם מקרים בהם לא ניתן לתקן את העכבר כלל! כמו שנאמר קודם במקרים אלו לא תהיה ברירה אחרת מלבד החלפת העכבר. על פד העכבר בחלקו התחתון מולחמים כל מני חלקי אלקטרוניקה גם את החלקים הללו ניתן להחליף במידה והפד אינו מתפקד כראו לאחר ניקוי קורוזיה. ישנם מקרים שכבל הפלאט שמוליך מפד העכבר אל לוח האם נפגם ויש להחליפו בחדש במקרה זה אין צורך בתיקון העכבר ומחליפים את כבל העכבר בלבד.
החלפת עכבר למקבוק כמה זה עולה?

העלות להחלפת העכבר משתנה לפי גיל המחשב ככל שהוא חדש יותר כך חלקי החילוף שלו יקרים יותר. יהיה קשה מאוד לתת לכם אומדן מחיר לכל דגמי המחשבים של אפל. ישנם דגמים כמו מקבוק פרו ומקבוק אייר משנים שונות ומחיר ההחלפה שונה מאוד מה שכן החלפת העכבר זולה משמעותית במחשבים הישנים היות ומחירי חלקי החילוף שלהם יורדים ככל שהם ישנים יותר. החלפת העכבר במחשבים ישנים יכולה להתבצע עם חלק משומש ובכך לחסוך לא מעט כסף גם כן. למרות זאת גם במחשבים החדשים של אפל משתלם לבצע החלפה של העכבר וברוב המקרים עלות ההחלפה לא עולה על 15-20 אחוז מערך המחשב בכל זמן נתוך הכוונה לערך המחשב גם אחרי שהוא מתיישן לדוגמה מחשב בן 5 שנים איבד מערכו 70 אחוז מערכו כשהיה חדש ושווה כרגע 2500 שקלים עלות ההחלפה שלו תהיה 15-20 אחוז מהערך שלו כרגע שזה בערך 500 שקלים במקרה הגרוע מדובר בהערכה גסה אך זה פחות או יותר המחיר כדי שתקבלו מושג כלשהו במקרה זה.
איך נוכל לקבוע שהעכבר הוא זה שמקולקל ולא משהו אחר?

ניתן בקלות לבדוק את הגדררות התוכנה של המחשב כדי לקבוע האם התקלה היא מהתוכנה או שהעכבר הוא זה שלא תקין. בנוסף לכך מומלץ לשלוח את המחשב לבדיקת מעבדה כדי לשלול מגעים רופפים, קורוזיה, בעיות בלוח האם, וכו... רק לאחר כל הבדיקות הללו נוכל לקבוע בוודאות כי העכבר של המחשב הנייד שלנו אינו תקין ויש לבצע בו תיקון או החלפה אם לא ניתן לתקן!


החלפת טראק פד למקבוק

לסיכום:

תקלה בפד העכבר במחשב יקר כמו מקבוק מכל סוג אינה נעימה כלל לכן נקטו בכללי זהירות והמנעו מזעזועים למחשב! המנעו מהשארת נוזלים בסביבת המחשב זהו הגורם הנפוץ ביותר לתקלות בכל חלקי המחשב כולל פד העכבר! התקלקל לכם העכבר? אל תמהרו להחליף אותו פנו למעבדה מקצועית שתאבחן עבורכם את התקלה כדי להיות בטוחים מהו הגורם לבעיות בפד העכבר שלכם שימו לב שלא כל מעבדה תוכל להציע לכם שירות תיקון לעכבר לכן בצעו סקר שוק לפני שאתם בוחרים מעבדה למחשב שלכם כדי להיות בטוחים שמנסים לתקן לכם את העכבר לפני שרצים לבצע החלפה שלו.
צריכים שירות החלפת פד עכבר למקבוק שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך?

logo בניית אתרים