lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

החלפת מסך למחשב נייד גיימינג


עודכן בתאריך: 11/03/2023
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)


צריכים שירות החלפת מסך למחשב הנייד שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


החלפת מסך למחשב נייד גיימינג שונה מאוד מהחלפה במחשב "רגיל" המחשבים הרגילים והנפוצים מגיעים עם מסך שונה ונחות בביצועים שלו מהמסכים שמותקנים במחשבי גיימינג או מחשבי יוקרה. במדריך הבא נסביר לכם על ההבדלים בין המסכים הרגילים למסכים של מחשבי יוקרה וגיימינג! עוד במדריך: מה זה תדר ריצוד במסכים? מה המחיר להחלפת מסך למחשב נייד יוקרתי או גיימינג? כמה זמן אורכת ההחלפה של מסך במחשב נייד גיימינג? מהי רזולוציה ואיך זה קשור לנושא המאמר? ועוד....
מהו תדר ריצוד של מסך למחשב נייד ואיך זה קשור לנושא המדריך?

תדר הריצוד באנגלית צויין באותיות hz ניתן גם לקרוא לזה בעברית קצב רענון... במסכים של המחשבים הנפוצים שאינם מחשבי יוקרה וגיימינג תמצאו תדר ריצוד של 60 הרץ בעוד שבמחשבים הניידים תוכלו למצוא מסכים בתדר ריצוד של עד 240 הרץ נכון ליום כתיבת המדריך. ככל שתדר הריצוד גבוהה יותר כך התמונה תהיה חדה יותר! ככל שתדר הריצוד גבוהה יותר כך העין האנושית קולטת יותר מהמסך שלכם בזמן משחקים וצפיה בסרטים. לכן מסכים יקרים עם תדר ריצוד גבוהה אינם מותקנים במחשבים סטנדרטיים היות ומחירם גבוהה בהרבה ממסכים נפוצים עם תדר ריצוד של 60 hz

רזולוציית מסך למחשב נייד גימינג?

רזולוציית המסך נקראת בקצרה כך: יש מסכים שהם ברזולוציית hd (high defenition). ישנם מסכים ברזולוציית full hd יש כאלו ברזולוציית ultra hd או 4k ויש מסכים ברזולוציית 8k ברוב המחשבים היקרים כמו מחשבים של אפל או מחשבי גיימינג תמצאו רזולוצייה מהגבוהה שיש לשוק המחשבים להציע ככל שהמחשב יקר יותר כך המסך שלו יהיה יקר יותר דרך נוספת לסביר מהי רזולוציית מסך היא פיקסלים לכל מסך ישנו מספר רב של פיקסלים שהם נקודות קטנות מאוד ככל שיש למסך יותר נקודות כאלו כך הוא יספק תמונה באיכות טובה יותר.
מהם ההבדלים בין מסכים למחשבים הנפוצים לבין מסך למחשב גיימינג?

קודם כל תדר הריצוד כמו שהוסבר בסעיף הראשון. לאחר מכן הרזולוציה של המסך. גודל המסך משתנה בין סוגי המחשבים השונים גם כן. המחבר שמחבר את המסך אל לוח האם של המחשב הנייד. ישנם מסכים מהדור הישן שהיו גדולים יותר כי היה להם שטח מת שאינו מציג תמונה ויש את המסכים מהדור החדש בהם כל גודל המסך הוא שטח שעליו המסך מציג תמונה. ההבדלים הבולטים ביותר בין סוגי המסכים היא איכות התמונה ככל שהמחשב יקר יותר כך תמצאו בו מסך איכותי ויקר יותר להחלפה! אל תתפשרו על תחליפים בזמן שאתם מחליפים מסך למחשב הנייד היקר שלכם. אתם תבחינו בהבדלים עצומים באיכות התמונה אם תתפשרו על תחליפים כדי לחסוך בעלות ההחלפה!
כמה זמן אורכת פעולת ההחלפה של מסך למחשב גיימינג?

ברוב המקרים מדובר בהחלפה שאורכת לרוב בין 20 דקות עד 40 דקות הדבר מאפשר לכם למצוא מעבדה שתקבל אתכם להחלפת המסך במקום ללא צורך בהמתנה או השארת המחשב במעבדה. לא מדובר בפעולה מאוד מסובכת אבל עדיין אם אין לכם ידע מתאים לא מומלץ לנסות את זה לבד במיוחד כשמדובר במחשב יקר. הנזק שיכול להגרם מהחלפה לא מקצועית יכול לעלות ביוקר לכן אל תתפשרו במקרה זה גם כן. תיקון מחשב גיימינג נעשה לרוב במעבדה סופר מקצועית היות ומדובר במחשבים יקרים יש לנקוט במשנה זהירות ולבחור בעל מקצוע אמין ומיומן!
מה המחיר להחלפה של מחשב נייד גיימינג או מחשב נייד יוקרתי?

המחיר שונה מאוד בין הדגמים השונים למשל החלפת מסך למחשב אפל נעה בין 1500 שקלים ל 4000 שקלים במחשבי גיימינג המחיר נמוך יותר אך שונה ממחשב למחשב בכל מקרה הנה טווח גס של מחיר החלפת מסך למחשב גיימינג: 600 - 1800 מדובר במסך שאינו מכיל רכיב טאץ מסכי מגע זה עולם אחר לגמריי כתבתי על זה מאמר מלא אם תרו לקרוא. מה עוד משפיע על המחיר? בראש ובראשונה זמינות החלקים ככל שהמחשב נדיר יותר ולא נפוץ כך המחיר של המסך שלו יהיה יקר יותר.  לגיל המחשב יש השפעה גם כן על מחיר החלפת המסך ככל שהמחשב ישן יותר כך עלות המסך שלו תהיה זולה יותר (נכון ברוב המקרים)  
איך ניתן לחסוך בעלות החלפת המסך מבלי לפגוע באיכות?

הדרך הטובה ביותר היא לקנות ישירות מהיבואן ככל שמתקרבים אל המקור כך המחיר יהיה נמוך יותר! אם תקנו מטכנאי או מחנות מחשבים תשלמו את פערי התיווך שיכולים לייקר את החלפת המסך במאות שקלים לכן במידה ואתם צריכים החלפת מסך למחשב שלכם צרו איתנו קשר לרכישה במחיר הזול ביותר אנחנו מייבאים את המסכים האיכותיים ביותר ישירות מהיצרן ובכך חוסכים לכם את כל פערי התיווך.
לסיכום:

החלפת מסך למחשבי יוקרה וגיימינג יש לעשות במעבדה מקצועית. מעבדה שתדאג להחליף לכם את המסך בצורה הטובה ביותר ותדאג לספק לכם מסך איכותי עם אותם המאפיינים שמתאימים למחשב שלכם. כדי למנוע שבר במסך יהיה עליכם להיות זהירים מאוד עם המחשב בדיוק כמו עם הסמארטפון שלכם! ברוב המקרים יש צורך בהחלפת מסך כאשר הוא נשבר אך ישנם מקרים בהם המסך שלם ויש תקלה אחרת שמחייבת את ההחלפה שלו. טיפ לסיום היו זהירים עם המחשב הנייד שלכם במיוחד כשאתם מעבירים אות ממקום למקום! הרחיקו נוזלים מסביבת המחשב בצעו טיפול שוטף למחשב אחת לחצי שנה כדי למנוע תקלות מראשצריכים שירות החלפת מסך למחשב הנייד שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

logo בניית אתרים