lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

איך לזהות לוח אם מקולקל במחשב נייד

עודכן בתאריך: 25/11/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

לכל מחשב נייד לוח אם שאחראי לפעילות האלקטרונית של המחשב. על לוח זה נמצא המעבד כרטיס המסך וכו... כל חלקי המחשב מתחברים אל לוח האם! לוח האם הוא בעצם מרכז המחשב! במדריך הבא תקבלו מידע על הנושאים הבאים: איך לזהות תקלה בלוח האם, איך להבדיל בין תקלות לוח אם, כמה עולה לתקן לוח אם, מה גורם לתקלות בלוח האם, מהם סוגי התקלות הנפוצות בלוח האם ועוד....מהם התקלות הנפוצות בלוח האם של מחשב נייד?

הנפוצה ביותר היא תקלה שגורמת למחשב "למות" תקלת לוח כזאת תגרום למחשב שלכם לא להדלק בכלל או להדלק חלקית ללא תצוגה על המסך של המחשב! תקלה נוספת ונפוצה גם כן היא: המחשב נדלק הכל עובד בסדר אך לא שומעים ברמקולים או שפונקציה אחרת אינה עבדת כמו החיבור לאינטרנט וכו במקרה זה גם כן מדובר בתקלה בלוח האם של המחשב אך במחלקה מסויימת שלו שאחראית על רכיב מסויים כגון כרטיס קול או כרטיס רשת... דעו שלכל תקלת לוח אם כמעט יש פתרון לכן לא מומלץ לרוץ ולהליף את לוח האם שלכם זה יקר מאוד ביחס לביצוע תיקון בלוח האם של המחשב.


לוח אם של מחשב נייד מקולקל

איך נדע שלוח האם שלנו הוא הגורם לבעיות במחשב הנייד?

במחשב שאינו נדלק לדוגמה: נבצע החלפת מטען כדי לוודא שלא מדובר בבעיה של טעינה אם זה לא עוזר ככל הנראה שיש לנו בעיה בלוח האם של המחשב! במחשב שנדלק חלקית ללא תצוגה במסך (מנורות דולקות יש רעש של המאוורר ללא תצוגה): במצב זה ננסה להחליף את זכרונות העבודה של המחשב ram ואם הדבר אינו עוזר ננסה לבצע איפוס ביוס אם גם זה לא עזר יש לנו בעיה חמורה בלוח האם של המחשב הנייד. בעיות טיענה בלוח האם: אם המחשב שלנו נדלק אך אינו מטעין את הסוללה ברוב המקרים מדובר בבעיה בסוללה אך ישנם מקרים בהם יש בעיה במעגל הטעינה של לוח האם וגם במקרה זה יהיה צורך במעבדה למחשבים ניידים שתתקן עבורכם את לוח האם של המחשב הנייד
מהו הגורם העיקרי לתקלות בלוח האם של המחשב הנייד?

ישנם מספר גורמים והם: חדירת נוזלים אל לוח האם, קצר חשמלי, בלאי טבעי של רכיבי לוח האם, זעזועים נפילה מכה וכו, כדי למנוע תקלות מסוג זה יהיה עלינו להיות זהירים מהשארת נוזלים בסביבת המחשב זהו הגורם מספר 1 לתקלות בלוח האם של המחשב הנייד! המנעו מגרימת זעזוע למחשב שלכם. לגבי בלאי טבעי דעו ככל שאתם עובדים על המחשב כך גודלים הסיכויים לבלאי של רכיבי האלקטרוניקה בלוח האם של המחשב הנייד! לגבי קצר חשמלי היו זהירים בזמן של הפסקות חשמל המנעו מחיבור המחשב לרשת החשמל היתן להעזר במגן ברקים ונחשלי מתח במידה ואתם חייבים להטעין במקרה שכזה העלות של מגן כזה היא בין - 60 ל - 200 שקלים
מה ניתן לעשות לבד ללא העזרה של מעבדה למחשבים ניידים?

הדבר הראשון שיש לנסות הוא החלפה של מטען! אם המחשב שלכם אינו נדלק יש להתחיל בהחלפת המטען... החלפת זיכרונות העבודה של המחשב בשלב שני זיכרון זה אינו מאחסן מידע והוא מיעד לסייע בעבודת המחשב החלפה שלו יכולה לעשות את ההבדל בין מחשב שנדלק למחשב שאינו נדלקץ בשלב שלישי ננסה לאפס את הביוס של המחשב ניתן למצוא בערוץ היוטיוב שלנו מדריך מפורט לביצוע איפוס... כל אלו לא עזרו לכם? כנראה שיש לכם קצר בלוח האם של המחשב הנייד ויש לפנות למעבדה מקצועית שתבצע בדיקה מקיפה למחשב וללוח האם שלו כדי לדעת למה המחשב אינו נדלק.


איך לבדוק לוח אם של מחשב נייד

כמה עולה לתקן לוח אם של המחשב נייד?

המחיר לרוב אינו זהה ממחשב למחשב היות ולכל מחשב חלקים שונים בעלות שונה בנוסף בכל מחשב תקלה שונה בלוח האם בחלקם יהיה צורך בהחלפה של המון חלקים בזמן שבחלק נחליף מעט מאוד חלקים לכן המחיר הוא מאוד שונה ממחשב למחשב ומתקלה לתקלה. למרות זאת הטווח הגס לעלות התיקון הוא: בין - 300 ל - 800 שקלים בממוצע לממוצע זה יהיו יוצאים מן הכלל במיוחד כשמדובר במחשבים יוקרתיים כמו מחשבים של אפל או מחשבים לעריכה וגיימינג (משחקים) מחשבים אלו יקרים מהמחשבים הנפוצים בשוק ומחיר התיקון שלהם גבוהה יותר ברוב המקרים.
איך להבדיל בין תקלות לוח אם?

ישנם תקלות שמעידות מיד על תקלה בלוח האם של המחשב הנייד בזמן שישנם תקלות שיכולות להעיד של מספר גורמים לתקלה. ישנם מאות אם לא אלפי תקלות אפשריות בכל מחשב נייד אז איך נוכל להבדיל בעצם? הדרך הכי קלה לצמצם את האפשרויות היא התקנה מחדש של מערכת ההפעלה במחשב אם הכל הולך חלק והתקלה נפתרה נדע בקלות שהיתה לנו בעיית תוכנה! אם התקלה אינה נעלמת רוב הסיכויים שיש לכם בעיה בחלקי המחשב או בלוח האם מה שיותר נפוץ! נקח לדוגמה תקלה נפוצה: אתם מחברים אל שקע ה - usb עכבר והשקע לא עובד הדבר הראשון שנבדוק הוא האם השקע רופף או שבור אם הוא נראה בסדר ננסה שקעים אחרים אם גם הם לא תקינים ננסה להתקין מחדש את מערכת ההפעלה אם התקלה נפתרה אז היתה לנו בעיית תוכנה אם לא יש לנו כנראה בעיה בבקר ה - usb  שעל לוח האם של המחשב כך גם לגבי שלל תקלות אחרות.
לסיכום:

כדי לדעת אם לוח האם של המחשב שלנו התקלקל, יש לבצע מספר שלבים פשוטים בהם אנחנו מצמצמים את האפשרות שחלק אחר מלבד לוח האם הוא הגורם לבעיה. אל לוח האם מתחברים מספר לא קטן של חלקים, ניתוק רוב החלקים מלבד אלו שעוזרים ללוח האם לפעול יעזרו לנו להבין האם התקלה היא בלוח האם של המחשב ואו חלק אחר הפעלת המחשב עם מספר מינימלי של רכיבי חומרה שמחוברים אל לוח האם יעזר לנו לצמצם את האפשרויות ולדעת האם התקלה שלנו מגיעה מלוח האם או מחלקים המתחברים אליו. אם אינכם בטוחים תמיד ניתן לפנות למעבדת מחשבים כדי שתאבחן עבורכם את התקלה ישנם מעבדות בהם אין עלות בדיקה או שעלות הבדיקה היא ממש שולית ניתן לבצע אצלינו בדיקה למחשב ללא עלות צרו קשר לפרטים נוספיםצריכים בדיקה ללא עלות למחשב הנייד שלכם? (שירות בפריסה ארצית) צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!


עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים