lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

דיסק קשיח מלא במחשב

עודכן בתאריך: 19/03/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)
משתמשי מחשב רבים נתקלים בהודעה בה המחשב מתריע על כך שהדיסק הקשיח שלהם מלא. לרוב מדובר בכונן c שמתמלא. לתקלה זו מספר פתרונות, יש גם לא מעט בעיות שתקלה זו גורמת להם. במדריך הבא נלמד אתכם איך לתקן את הבעיה במגוון דרכים. מה עוד במדריך: מה קורה למחשב כשאין מקום אחסון, ממה יש להזהר, מספר דרכים לתיקון התקלה. מה תופס מקום בכונן הקשיח. מהם הגורמים העיקריים לתקלה, מהו הפתרון הטוב ביותר ועוד במדריך מקיף מבית פרוטק מחשבים ירושלים
מה תופס מקום בכונן הקשיח?

הכונן הקשיח מכיל את מערכת ההפעלה שלנו, את התוכנות איתן אנחנו עובדים וגם את הקבצים שלנו. קבצים כמו תמונות סרטונים מסמכים וכו... עם הזמן הכונן הקשיח שהוא כונן c לרוב בו מאוחסנים לא מעט קבצים, הולך ומתמלא עד למצב בו אנחנו מקבלים הודעה מהמחשב, שהכונן כמעט מלא ויש לפנות מקום. אז בעצם מה שניתן לעשות במצב זה הוא למחוק קבצים מיותרים כדי לפנות מקום או במידה ואין לנו קבצים או תוכנות מיותרים להחליף את הדיסק הקשיח לאחד גדול יותר. ניתן גם להעתיק את המידע שלנו להתקן חיצוני כגון: דיסק קשיח חיצוני, disk on key, תקליטור לצריבה ועוד ולאחר מכן למחוק את המידע מכונן c כדי לפנות מקום.


מה לעשות עם דיסק קשיח מלא

איך ניתן לבצע הגדלת מקום אחסון במחשב?

כדי להגדיל את המקום בו מאוחסן המידע שלנו, יהיה עלינו לפנות מקום בדיסק הקשיח הקיים. ניתן גם להחליף את הדיסק הקשיח שלנו לאחד גדול יותר. את הפעולה של פינוי מקום כמו שהוסבר בסעיף קודם ניתן לבצע לבד בקלות רבה, אך ישנם מקרים בהם לא ניתן למחוק דבר מהמחשב כדי לפנות מקום ולכן יהיה עלינו להחליף את הדיסק הקשיח. פעולה זו אינה פשוטה לביצוע אם אין ידע מתאים לכן ההמלצה היא לפנות לטכנאי מחשבים מיומן שיבצע עבורינו את הפעולה, כדי למנוע מצב של אובדן מידע ותקלות בדרך. שימו לב הדיסק הקשיח הוא החלק החשוב במחשב אם תגרמו לו לתקלה ברשלנות יכו להיות שהמידע שעליו יעלם לנצח או שתאלצו לשלם לשירותי שחזור דיסק קשיח יקרים וחבל!  
קיבלתי הודעה שכונן c מלא מה לעשות?

בשלב ראשון התייעצות עם טכנאי מחשבים, כדי להחליט מהו הפתרון הכי מתאים למצב שלכם. כל מקרה הוא שונה... התייעצות אינה עולה כסף ותעשה לכם סדר בבלאגן, לפני שתיקחו החלטה חשובה לגבי הדיסק הקשיח שלכם.בשלב שני ניתן לבצע לבד פעולות רבות מלבד החלפה של הדיסק הקשיח. פעולה זו כרוכה בפעולה של החלפה פיזית בתוספת העתקת ראי מלאה למידע שלכם אתן דוגמה: אם יש לנו דיסק קשיח בגודל 240 גיגה והוא מלא עד הסוף נניח שבחרנו דיסק קשיח בגודל 500 גיגה להעתיק אליו את המידע, מה שנעשה על ידי טכנאי המחשבים בפועל הוא פירוק הדיסק הקיים שלכם. חיבור למחשב במעבדה איתו ניתן לבצע העתקת ראי או clone באנגלית. מה שנקבל בסוף פעולה זו יהיה דיסק קשיח בגודל 500 גיגה עם כל המידע מהדיסק הישן (240 גיגה) ומקום פנוי של 260 גיגה אגב ניתן לבחור להעתיק לדיסק גדול יותר כדי לחסוך מראש מצב בו הדיסק יתמלא יתר על המידה.
מהו הפיתרון הטוב ביותר למצב של דיסק קשיח מלא?

הפתרון הטוב ביותר הוא, הגדלת נפח האחסון על ידי החלפה של הדיסק הקשיח. למרות זאת אם יש לכם במחשב המון קבצים ותוכנות מיותרות, ניתן בקלות למחוק כדי לפנות מקום וזהו גם פתרון טוב מאוד. מהקל לקשה הכי קל להגדיל את הכונן הקשיח, למרות זאת זוהי פעולה שיש לה עלות מסויימת ביחס למחיקה של מידע מהמחשב שאינו עולה לנו דבר אך במקרים מסויימים יגזול מאיתנו לא מעט זמן כדי לפנות מקום שעם הזמן יתמלא שוב וחוזר חלילה.לכן יש לעשות חישוב נכון לפני שמחליטים באיזה פתרון לבחור לתקלה זו.
איך לדאוג למידע היקר שלנו?

ההמלצה היא להחזיק שתי העתקים של המידע החשוב שלנו בכל זמן נתון. כך נוכל להבטיח שהמידע לא ימחק לעולם במידה ואמצעי אחסון אחד מתקלקל תמיד יהיה לנו את אמצעי האחסון השני כגיבוי. איך זה קשור לתקלה עליה אנחנו מדברים במדריך זה? אם לדוגמא נרצה לחסוך בהחלפה של הדיסק הקשיח נעתיק את המידע לכונן חיצוני ואז נמחק מהמחשב את המידע לא יהיו לנו שתי העתקים. הדבר הופך את ההחלפה של הדיסק הקשיח לכדאית יותר כדי שנוכל לשמור שתי העתקים של המידע שלנו גם על המחשב שלנו ועל התקן חיצוני.
ממה יש להזהר כשמדובר בדיסק קשיח?

הדבר הרשון שיש להזהר ממנו הוא: מחיקה של מידע שאין לנו העתק שלו דבר נוסף וחשוב הוא לא לפרק להתעסק או לגעת בדיסק קשיח ללא העזרה של טכנאי מחשבים תראו הדיסק הקשיח מאחסן עבורינו לא מעט מידע חשוב אם אין לכם נסיון או ידע מתאים חסכו מעצמכם את ההרפתקאה דיסקים קשיחים מאוד רגישים לדברים הבאים: קצר חשמלי, זעזוע, מחיקת מידע לכן ההמלצה היא לנהוג במשנה זהירות לפני שניגשים פיזית לדיסק קשיח כדי למנוע אובדן מידע! אין לכם מידע יקר על המחשב? ישנם מספר מדריכים בדף המאמרים שלנו שילמדו אתכם איך להתעסק עם החלפה של דיסק קשיח וכו...
לסיכום:

נגמר לכם המקום בכונן הקשיח? אל תרוצו לבצע פעולות שיכולות לעלות ביוקר, התייעצות עם טכנאי מחשבים אינה עולה כסף ויכולה לחסוך לכם המון עוגמת נפש. היו זהירים עם פעולות של מחיקה והעתקה של מידע! טיפים חשובים מאוד לסיכום המדריך: 1 תמיד לבצע העתקה ולא גזירה של מידע אם עשיתם גזור למידע וההעברה נתקעה רוב הסיכויים שתאבדו את המידע! 2 יש לשמור 2 העתקים של המידע החשוב שלנו כדי למנוע אובדן מידע!
3 המנעו מזעזועים למחשב שלכם הדיסקים הקשיחים רגישים מאוד לזעזועים...
צריכים שירות למחשב שלכם שהדיסק שלו מלא? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על
צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות והצטרפו לעוקבים שלנו.


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים