lg
 asus
dell
 sony vaio
lenovo
apple

      054-4733300       02-6416380
 

איך לזהות כרטיס מסך מקולקל במחשב נייד

עודכן בתאריך: 7/1/2022
מאמר זה נכתב ע"י א.א פרוטק מחשבים ירושלים (since 1996)

בכל מחשב נייד ישנו כרטיס מסך כלשהו, אם זה כרטיס שמובנה בתוך המעבד של אינטל ואו כרטיס עצמאי של amd או nvidia תקלה בכרטיס תחייב אותנו להחליף אותו באחר מאותו הסוג בדיוק השאלה היא איך נדע שבעצם כרטיס המסך שלנו הוא זה שמקולקל? מהם השלבים לאבחון התקלה? מהו אורך החיים הממוצע של כרטיס המסך? כמה עולה להחליף? כל זאת ועוד במדריך הבא

איך נדע שהבעיה שלנו היא מכרטיס המסך?

תקלה בכרטיס המסך יכולה להופיע עם מגוון תופעות והם: כל מני ריצודים פסים וקוביות במסך, תקלות בזמן מאמץ של כרטיס המסך, המחשב נדלק אך אינו מציג דבר במסך, ירידה במספר הפריימים לשניה שהכרטיס יכול להציג, אם המחשב שלכם סובל מאחת מהתופעות הללו כנראה שכרטיס המסך שלכם לא תקין! למרות זאת בדיקת מעבדה היא זאת שחורצת את גורל כרטיס המסך בצורה סופית אך תופעות אלו יכולות להעיד בקלות על תקלה בכרטיס המסך של המחשב הנייד שלכם. זמרות הנאמר על תופעות נפוצות יולות להופיע גם תופעות אחרות שלא הזכרנו ואינן נפוצות בכל מקרה של תקלה בכרטיס המסך או חשד לכך פנו למעבדה לתיקון משבים ניידים כדי שתאבן עבורכם את המחשב.


איך לזהות כרטיס מסך מקולקל

מהו אורך החיים הממוצע של כרטיס המסך?

הכל תלוי בתדירות השימוש אבל האורך הממוצע של כרטיסי מסך עצמאיים שאינם מובנים הוא בערך 4 שנים בשימוש ממוצע ישנם מקרים בהם מבצעים לכרטיס אובר קלוק תהליך שגורם לו להיות קצת יור מהיר אך מקצר את משך החיים שלו אם לא עושים את זה נכון. שימוש בכרטיס בסביבה חמה מאוד במדינות חמות מאוד וכו יגבירו את הבלאי של הכרטיס גם כן. אורך החיים של כרטיס המסך במחשב נייד נקבע לא רק לפי זמן השימוש בו ישנם גורמים נוספים כמו שצויין קודם שמשפיעים על אורך החיים שלו! יש גם יוצאים מן הכלל כמו מקרים שהכרטיס יתקלקל אחרי חצי שנה של שימו אך מקרה זה ברוב המקרים מכוסה במסגרת האחריות של המחשב הנייד. במקרה בו המחשב לא מכוסה במסגרת אחריות יש לפנות למעבדה למחשבים ניידים עם טכנאי מחשבים מיומנים שיחליפו עבורכם את כרטיס המסך.

מהו המחיר של החלפת כרטיס המסך במחשב נייד?

המחיר אינו קבוע היות וכל סוג של כרטיס מסך עולה יותר או פחות במחשב הנייד כרטיס המסך הוא ציפ בודד שמחליפים במקרה של תקלה מדובר בפעולה מורכבת מאוד לביצוע לכן זה גם לא זול, למרות זאת עדיין משתלם! התיפ של כרטיס המסך אינו זהה בכל המחשבים ישנם עשרות סוגים שונים של כרטיסי מסך עם מחירים שונים לכן לא נוכל להעריך פה את כולם אך נוכל לתת לכם הערכה גסה של מחיר ממוצע של החלפת כרטיס המסך במחשבים ניידים כולל עבודה ההחלפה מדובר במחיר ממוצע של כ-900 שקלים בממוצע יש יקרים יותר יש זולים יותר מה שחשוב עבורכם זה האפשרות להחזיר את המחשב הנייד שלכם לעבודה תקינה לעוד שנים רבות.

כמה זמן אורכת ההחלפה של כרטיס המסך?

ברוב המקרים מדובר במספר ימים שתאלצו להפרד מהמחשב שלכם היות ומדובר בפעולה סופר מורכבת לביצוע, זמן התיקון הממוצע להחלפת כרטיס המסך הוא בין יומיים לשבוע תלוי בזמינות הציפ ובמורכבות העבודה על המחשב הנייד הספציפי שלכם. אז שריינו לכם מספר ימים במידה וכרטיס המסך של הנייד שלכם התקלקל! בכל מקרה ישנם מעבדות כמו שלנו שיספקו לכם מחשב חליפי לזמן התיקון כך שלא תשארו עירומים לגמרי ותוכלו לסבול את זמן התיקון ביתר בקלות. אנחנו משתדלים לספק מחשב דומה בביצועים שלו למחשב שמסרתם לנו כדי שתוכלו להמשיךבשגרת העבודה שלכם כרגיל.

לסיכום:

תקלה בכרטיס המסך יכולה להיות מתסכלת ומעיקה, למרות זאת ישנם פתרונות לתיקון כל תקלה במחשב נייד! במעבדה שלנו כלים מתקדמים
לתיקון כל סוגי המחשבים הניידים, יש לנו נסיון עשיר של יותר מ-24 שנים מה שיחסוך לכם לא מעט זמן המתנה כדי להחזיר לכם במקצועיות רבה
את המחשב שלכם לעבודה תקינה. צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר מדוייקת עבוד המחשב הנייד שלכם.  

צריכים שירות תיקון מקצועי לכרטיס המסך במחשב הנייד שלכם? צרו עמנו קשר עוד היום בלחיצה על צור קשר


מעוניינים לקרוא עוד מאמרים מעניינים? כנסו לדף המאמרים שלנו.

היו חברתיים מצאתם את המאמר מועיל? שתפו את החברים שלכם ברשתות החברתיות. 


כל הנאמר במאמר זה הוא בגדר המלצה וכל העושה בו שימוש עושה זאת באחריותו האישית!
עוד מדריכים שיכולים לעניין אותך?

טואול - בניית אתרים